Strona główna OTOPRESS Opinie Donald Tusk znów rozgrzał opinię publiczną. Zamieścił wpis nt. Smoleńska

Donald Tusk znów rozgrzał opinię publiczną. Zamieścił wpis nt. Smoleńska

Donald Tusk umie rozpalić opinię publiczną. 10 kwietnia, w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, polityk zamieścił wpis, który odbił się w sieci szerokim echem.

10 kwietnia 2020 roku obchodzimy 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Była to jedna z większych tragedii w historii Polski. Zginęło wówczas 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią.

Co roku tragicznie zmarłych upamiętniają polskie władze. Nie inaczej było dziś. Swoją opinię nt. katastrofy, a także panujących wokół jej mitu nastrojów postanowił zabrać również Donald Tusk. Były premier naszego kraju zamieścił wpis w serwisie Twitter, który odbił się szerokim echem wśród opinii publicznej.

- REKLAMA -

W swoim tweecie Donald Tusk stwierdził, że „dziesięć lat smoleńskiej wojny domowej wystarczy”. Nawiązał w ten sposób do trwających waśni pomiędzy obozami politycznymi. „Wyrzec się złych emocji i zacząć na nowo budować wspólnotę – to byłby najlepszy hołd złożony wszystkim ofiarom katastrofy” – napisał. „Spróbujmy” – dodał.

Wpis Tuska był komentowali politycy partii rządzącej, jednak lwia część z nich postrzegała go bardzo krytycznie. A jakie jest Wasze zdanie?

Damian Zioło
Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
Śledź wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE WIADOMOŚCI:

0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x