Strona główna OTOPRESS Opinie Szumowski powiedział, co sądzi o zgromadzeniu pod pominikiem smoleńskim!

Szumowski powiedział, co sądzi o zgromadzeniu pod pominikiem smoleńskim!

Łukasz Szumowski, minister zdrowia, wyraził swoją opinię nt. zgromadzenia pod pomnikiem smoleńskim 10 kwietnia 2020 roku. Przedstawiciele rządu zebrali się tam w kilkunastosobowej grupie, aby oddać hołd tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej.

10 kwietnia, w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, prezes PiS Jarosław Kaczyński w towarzystwie członków rządu udał się pod pomnik smoleński w Warszawie. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, iż kilka dni wcześniej wprowadzono bezwzględny zakaz zgromadzeń. Ma to oczywiście związek z epidemią koronawirusa, która szaleje w Polsce.

Na przedstawicieli rządu oraz samego Kaczyńskiego spadła fala krytyki. Teraz głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia, Łukasz Szumowski, który powiedział, co sądzi o zgromadzeniu w dniu 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- REKLAMA -

Szef resortu zdrowia przyznał, że cała uroczystość faktycznie mogła odbyć się w trochę innych okolicznościach. „Można było zrobić to pojedynczo lub w nieco większych odstępach” – powiedział.

Przy okazji Szumowski wyraził również swoją opinię na temat ewentualnego luzowania ograniczeń związanych z epidemią. Minister zdrowia oświadczył, że w najbliższym czasie trzeba będzie „ruszyć gospodarkę”.

Damian Zioło
Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
Śledź wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE WIADOMOŚCI:

0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x