OLX.pl zmienia się dla użytkowników. Wymaga tego rynek

OLX
OLX - serwis ogłoszeniowy

OLX.pl to prężnie działająca platforma ogłoszeń internetowych. Z serwisu regularnie korzysta kilka milionów Polaków, a następne kilkanaście milionów użytkowników przynajmniej raz, w trakcie roku miało styczność z platformą. Teraz strona z ogłoszeniami postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wprowadziła nową, prostą, ale i niezwykle funkcjonalną opcję.

OLX.pl zmienia się dla użytkowników

Największy serwis ogłoszeniowy w Polsce? Bez wątpienia jest nim OLX.pl. Na stronie, która należy do funduszu inwestycyjnego Naspers można znaleźć wiele różnorodnych ogłoszeń. Motoryzacja, Nieruchomości, Elektronika, Praca, Sport i Hobby, czy Oddam za darmo – to tylko niektóre z nich. Teraz jednak OLX postanowił wprowadzić dość sporą zmianę na swojej platformie.

Wszystko ma związek z panującą pandemią koronawirusa. Chodzą słuchy o tym, że portal już wcześniej próbował dokonać korekt na swojej stronie, ale na przeszkodzie stanęło aktualnie obowiązujące w Polsce prawo.

Wprowadzona zmiana ma ułatwić poszukiwanie maseczek, chroniących przed rozprzestrzenianiem się wirusa z Wuhan. W związku z tym OLX.pl utworzył specjalną kategorię maseczki, w której, w jednym miejscu zgrupowane zostały wszystkie ogłoszenia.

Dlaczego serwis ogłoszeniowy zdecydował się na taki ruch? Przede wszystkim analitycy portalu zauważyli spory ruch związany z maseczkami. Nawet wówczas, kiedy środków ochrony osobistej brakowało w przestrzeni publicznej. Co prawda, dostrzegł to także polski rząd. Mateusz Morawiecki nałożył na Allegro oraz OLX blokadę ofert sprzedaży nie tylko maseczek, ale i środków dezynfekcyjnych. Specjalna specustawa zabroniła również wystawiania nowych ofert sprzedaży tych towarów. W regulaminie platform sprzedażowych zamieszczono nawet stosowną informację, że wymienione towary są zabronione do wystawiania w aukcjach, czy ogłoszeniach internetowych.

Z dniem 10 kwietnia 2020 roku Premier Mateusz Morawiecki na prośbę między innymi OLX.pl wycofał jednak rządowe restrykcje. Ma to przede wszystkim związek z wprowadzonym obowiązkiem zakrywania twarzy i nosa w miejscu publicznym. Będzie on obowiązywał od najbliższego czwartku, a zniesienie ograniczeń ma ułatwić ludziom dostęp do maseczek.

OLX.pl wróciło więc do swojego planu i szybko wprowadziło ułatwienia dla użytkowników. Teraz wystarczy odwiedzić stronę główną i kliknąć w zakładkę maseczki, by ujrzeć listę aktywnych ogłoszeń. Można ją posortować w zależności od lokalizacji, czy ceny.