Lekarz ujawnił, jak wygląda sytuacja w szpitalu do walki z koronawirusem. „Oby tak pozostało”

Koronawirus
Koronawirus

Jakub Kosikowski, lekarz ze szpitala jednoimiennego w Puławach, ujawnił, jak wygląda sytuacja w jego placówce. „Oby tak pozostało” – pisze na Twitterze.

Jakub Kosikowski to młody lekarz, który pracuje w szpitalu jednoimiennym w Puławach. Jednostka została przekwalifikowana na szpital, do którego trafiają wyłącznie osoby zarażone koronawirusem. Kosikowski w mediach społecznościowych regularnie publikuje „wieści z frontu”. Zwykle są one brutalnie szczere, jednak dziś jego wpis może napawać optymizmem. Młody lekarz przyznał bowiem, że sytuacja się poprawiła.

„Na dyżurze kimnąłem się w wolnej chwili na łóżku „intensywnym” takim dla pacjentów od polskiej firmy Famed z Żywca. Najwygodniejsze łóżko na jakim kiedykolwiek w życiu spałem!” – napisał.

Kosikowski wyjaśnia, że było to możliwe, ponieważ w szpitalu jest mniej pacjentów, niż łóżek. „Oby tak pozostało” – dodaje. „Znajoma pielęgniarka z OIT w Szwajcarii jak widziała jakiś czas temu kilka polskich Oddziałów Intensywnej Terapii to była pod wrażeniem łóżek dla pacjentów jakie mamy” – pisze w kolejnym tweedzie medyk.