Strona główna OTOPRESS Wiadomości Polityka Łukasz Szumowski oficjalnie potwierdził! Nie tak to powinno wyglądać

Łukasz Szumowski oficjalnie potwierdził! Nie tak to powinno wyglądać

W ostatnim czasie wybuchło zamieszanie związane z  10. rocznicą katastrofy smoleńskiej. W mediach pojawiło się wiele zdjęć, dzięki którymi byliśmy świadkami złożenia wieńców pod pomnikami przez pokaźną liczbę polityków PiS’u. Łukasz Szumowski postanowił wyrazić swoją opinię na temat tego zgromadzenia.

W związku z pandemią rząd wprowadził wiele dodatkowych restrykcji. Jedna z nich obejmuje zakaz zgromadzeń. Inna mówi o nakazie zachowania  dwumetrowego odstępu od innej osoby. Dodatkowo od 16 kwietnia 2020 roku zostanie wprowadzony nakaz zakrywania nosa i ust. Jednak wbrew rządowym restrykcjom pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej zebrała się grupa polityków. Wśród nich znalazł się między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Łukasz Szumowski: „Ode mnie to nie zależało”

- REKLAMA -

Minister zdrowia od kilku tygodni apeluje do Polaków o rozsądek i dostosowanie się do obecnych zaleceń. Jednak obraz obchodzenia 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej sprawił, że jego wizerunek został zachwiany.

„Skoro tylu polityków mogło spotkać się razem nie przestrzegając ŻADNYCH zasad bezpieczeństwa, to dlaczego ja nie mogę nawet wyjść do lasu?”

- REKLAMA -

 

Całą sytuację tłumaczono wykonywaniem obowiązków służbowych. Jednak sam Łukasz Szumowski w rozmowie z dziennikarzem potwierdził, że odległości pomiędzy osobami powinny być większe. Minister zdrowia uważa, że być może wszyscy powinni być w pewnych odstępach czasowych.

„Ode mnie to nie zależało. (…) Minister zdrowia nie organizuje działań rządu i premiera oraz klubów parlamentarnych.”

Łukasz Szumowski jako minister zdrowia informuje o działaniach zabezpieczających i zna się na tematyce profilaktyki. Na pytanie czy ktokolwiek zwrócił się do niego z prośbą o poradę dotyczącą uroczystości Szumowski odpowiedział bez zastanowienia. Minister zdrowia jednoznacznie przyznał, że nikt nie zapytał go o zdanie w tej sprawie, a całe obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej odbyły się bez konsultacji z nim.

Agnieszka Wilkosz
Agnieszka Wilkosz
Dziennikarka Otopress.pl - pisze głównie o show-biznesie. Nie są jej jednak obce inne dziedziny, jak choćby kwestie społeczne.
Śledź wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE WIADOMOŚCI:

0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x