Allegro wprowadza zmiany w związku z koronawirusem

Allegro zakupy

Platforma Allegro to gigant handlu internetowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Z jej usług korzysta ponad 20 milionów zarejestrowanych użytkowników. Zatem, wydawałoby się, że koronawirus w żaden sposób nie wpłynie na tak potężny serwis sprzedażowy. Jednak okazuje się, że jest zgoła inaczej. Sprawdzamy więc, co ulegnie zmianie i jak teraz będą wyglądały nasze zakupy.

Allegro reaguje na koronawirusa

Serwis bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z problemów jakie napotykają w tej chwili podmioty działające w ogólnie pojętym handlu. Ograniczenia w działalności sklepów, targowisk, centrów handlowych itp. Brak możliwości zbycia swoich towarów, które niejednokrotnie zalegają na półkach, czy jak w przypadku roślin marnieją. W związku z tym, platforma postanowiła uruchomić usługę darmowej sprzedaży na Allegro Lokalnie. Jednak nie każdy handlowiec będzie mógł z niej skorzystać.

Okazuje się, że z opcji darmowej sprzedaży będą mogły skorzystać małe, lokalne przedsiębiorstwa. To właśnie one najbardziej odczuwają kryzys spowodowany koronawirusem. Allegro daje im możliwość wystawiania i sprzedawania swoich produktów bez żadnych opłat od 16 kwietnia do 31 maja. Specjalnie w tym celu powstała kategoria „Lokalny ryneczek”. Trzeba jeszcze zauważyć, iż serwis zezwala na bezpłatną sprzedaż tylko towarów tzw. pierwszej potrzeby. Zaliczamy do nich np. żywność, środki higieny osobistej, kosmetyki, karmy dla zwierząt, czy rośliny.

Przedstawiciele Allegro przekonują, że korzystanie z nowego, darmowego rozwiązania ma wiele zalet.

„Nowy model sprzedaży pozwoli zapewnić wygodę i bezpieczeństwo zakupów lokalnym sprzedawcom i klientom, dzięki szybkim płatnościom online i różnym metodom dostawy (w tym: kurierem, z dostawą niewymagającą kontaktu lub z odbiorem osobistym).”

Co na to przedsiębiorstwa z sektora małych i średnich przedsiębiorstw? Spodoba im się pomysł Allegro? Czy Polacy zdecydują się zakupy przez internet? To się dopiero okaże. Niemniej, działanie giganta sprzedażowego jest godne pochwały. A przypomnijmy, iż już wcześniej platforma włączyła się w walkę z koronawirusem. Warto wspomnieć o środkach finansowych przeznaczonych na zakup respiratorów, środków ochrony osobistej, czy też o dostarczaniu produktów żywnościowych do szpitali.

Źródło: isbnews.pl