Cejrowski nie zostawił suchej nitki na Szumowski. Powiedział, co powinni zrobić Polacy

Wojciech Cejrowski o szczepionkach

Wojciech Cejrowski słynie z ciętego języka. W ostatnich tygodniach podróżnik używa go coraz częściej komentując problem koronawirusa. Jedna z jego ostatnich wypowiedzi dotyczy Łukasza Szumowskiego.

Podczas konferencji prasowej dotyczącej dalszej polityki państwa wobec koronawirusa Łukasz Szumowski wypowiedział stanowcze słowa. Minister zdrowia oświadczył bowiem, że epidemia wygaśnie w momencie, gdy zaszczepieni zostaną wszyscy Polacy.

Te słowa wyjątkowo oburzyły Wojciecha Cejrowskiego. Podróżnik znany z wolnościowych poglądów nie mógł się pogodzić z wypowiedzią szefa resortu zdrowia. Ponadto, nazwał Szumowskiego… urzędasem.

„Jak to wszyscy?? Ten urzędas na państwowym wikcie powinien być odwołany przez społeczeństwo” – napisał na swoim Facebooku.

Cejrowski dodał również, że w jego opinii, jako pierwszy szczepionkę na Covid-19 powinien przyjąć Łukasz Szumowski. Podróżnik uważa bowiem, że Polacy powinni mieć pewność, że środek zadziała.

„Pan minister tak dzielnie walczy o nasze zdrowie na pierwszej linii frontu – należy o niego zadbać! Ja proponuję, niech on pierwszy przyjmie prototypową szczepionkę, na wszelki wypadek w potrójnej dawce (kawał chłopa z niego, a chcemy mieć pewność, że zadziała, nie?) To powinno załatwić sprawę” – stwierdził Cejrowski.