Amazon Prime Video konkurencją dla Netflix? Zobacz czy warto

Amazon Prime Video

Platforma do oglądania filmów, programów telewizyjnych i seriali, będąca własnością firmy Amazon zbiera coraz liczniejsze grono fanów. Amazon Prime Video mimo tego, że powstał już kilka lat temu to właśnie teraz wzbudził największe zainteresowanie. Czy stanie się bardziej popularny niż Netflix?

Wielu z nas umila sobie pobyt w domu maratonami filmowymi. Jednak nadchodzi taki moment, kiedy brakuje nam interesujących możliwości. Z pomocną ręką wychodzi Amazon Prime Video. Amerykańska internetowa usługa wideo oferuje setki możliwości spędzenia czasu wolnego. Na platformie oprócz znanych i lubianych seriali oraz filmów znajdują się również oryginalne produkcje.

Amazon Prime Video premiery

Platforma telewizyjna została uruchomiona już w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych. Jednak to właśnie teraz zdobywa największą popularność w Polsce. Od czasu powstania strony firma bardzo rozwinęła platformę oraz wzbogaciła bibliotekę o wiele nowości.

Na stronie producenta znajdziemy cztery kategorie: „Strona główna”, „Seriale”, „Filmy” oraz „Dla dzieci”. Znajdziemy tam między innymi seriale takie jak „The Shield”, „The good fight” czy „Absentia”. Popularny polski raper Sobota w swoich mediach społecznościowych szczególnie poleca „The boys” oraz „Hunters”.

Amazon Prime Video

Biblioteka filmów również może przyprawić o zawrót głowy. Amazon Prime Video umożliwia oglądanie popularnych produkcji takie jak: „Lucy”, „Indiana Jones” czy „Rodzina Adamsów”. Oprócz tego znajdziemy również listę premierowych ekranizacji, których nie znajdziemy nigdzie indziej!

Nie musimy również obawiać się o to czy produkcje będą po polsku. Amerykańska firma o to zadbała. Większość ekranizacji posiada dźwięk lub napisy nie tylko w języku polskim, ale również angielskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i w wielu innych.

Amazon Prime Video systematycznie dodaje własne produkcje pod logiem „Amazon Oryginal”, które mamy możliwość obejrzenia tylko na tej platformie. Dodatkowo jest coś co wyróżnia usługi Amazonu od Netflixa. Mianowicie za jedyne 5,99 EUR/miesiąc możemy cieszyć się oglądaniem filmów na 3 urządzeniach jednocześnie! Ponadto pierwsze 7 dni jest okresem próbnym, więc możesz przetestować platformę bez ponoszenia kosztów.