Nie żyje była minister edukacji. Wstrząsające wieści o jej śmierci

Nie żyje
Nie żyje

Nie żyje Katarzyna Łybacka, była minister edukacji. Do tego tragicznego wydarzenia doszło w poniedziałek wieczorem, o czym poinformował Waldemar Witkowski, szef Unii Pracy. Kobieta zmarła w szpitalu. Miała 74 lata. 

Katarzyna Łybacka pierwszy raz otrzymała mandat poselski w 1991 roku, w wyniku tego zasiadała w sejmie nieprzerwanie do 2014 roku. Po wygranych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej wyborach parlamentarnych w 2001 roku otrzymała funkcję ministra edukacji narodowej i sportu w rządzie Leszka Millera. Tym resortem kierowała do 2 maja 2004 roku, z kolei w latach 2014-2019 zasiadała w Parlamencie Europejskim.

Nie żyje była minister edukacji

Media obiegła informacja o tym, że kobieta zmarła w szpitalu w poniedziałek wieczorem, a tą tragiczną wieścią podzielił się szef Unii Pracy. Były szef jej biura poselskiego Ryszard Zaczyński, w rozmowie z jednym z tabloidów poinformował, że jej śmierć nie jest związana z pandemią koronawirusa. Cierpiała na inne schorzenia, w wyniku których doszło do zgonu. Miała 74 lata.

Podobno na początku tego roku trafiła do szpitala na badania, ale zupełnie nic nie wskazywało na to, że jest ciężko chora. Wcześniej nigdy nie skarżyła się na problemy zdrowotne, a humor jej nie opuszczał do ostatnich dni. Kobieta wciąż żartowała i była w dobrym nastroju.

Odeszła wspaniała kobieta

W sieci nie zabrakło licznych pożegnań znajomych z branży. Wśród nich znalazła się wypowiedź Leszka Millera, który ciepło wspomina Krystynę Łybacką.

„Nie żyje Krystyna Łybacka. Odeszła wielka dama polskiej polityki. Znakomita minister edukacji, wieloletnia posłanka do Sejmu z ramienia SLD. Ceniona członkini Parlamentu Europejskiego. Wielkopolanka o błyskotliwej inteligencji. Dobry i uczciwy Człowiek. Cześć Jej pamięci” – napisał polityk na swoim Twitterze.

Do kondolencji dołączył się również Andrzej Duda, który także uważał ją za wspaniałego człowieka.

„Odeszła Pani Minister Krystyna Łybacka. Wielka i niezwykle elegancka Dama. Piękny Człowiek. Bardzo będzie Jej brakowało w polskim życiu i w polityce. Łączę się w żalu z Najbliższymi Pani Minister, Przyjaciółmi i Tymi wszystkimi, co łzę w oku mają. RiP” – napisał prezydent.