Oficjalne informacje ws. otworzenia salonów fryzjerskich. Panie będą zadowolone

Informacje
Informacje

Informacje dotyczące otwarcia salonów kosmetycznych i fryzjerskich z pewnością sprawią, że na twarzy większości kobiet zagości uśmiech. Mateusz Morawiecki zdradził datę, której już z niecierpliwością wyczekujemy. Wszystko oczywiście odbędzie się zgodnie z planem, jeśli tylko sytuacja na to pozwoli. 

Mateusz Morawiecki 16 kwietnia przekazał informacje o tym, jak będzie wyglądało odmrażanie gospodarki. Poinformował wtedy, w jakiej kolejności zdejmowane będą obostrzenia. Nie było jednak żadnych konkretnych dat. Dziś natomiast przedstawiamy oficjalne daty. Większość pań z pewnością odetchnie z ulgą, ponieważ wykonywanie samemu w domu niektórych zabiegów, graniczy z cudem.

Pierwszy etap już za nami. 20 kwietnia otworzono parki i lasy. Zwiększyła się również ilość ludzi mogących przebywać w sklepie w tym samym czasie. Więcej osób może również uczestniczyć we mszy świętej.

Radosne informacje

Salony kosmetyczne, fryzjerskie i pielęgnacyjne wprawdzie są uwzględnione dopiero w III etapie odmrażania gospodarki. Jeśli jednak wszystko będzie szło zgodnie z założeniami i liczba zakażonych nie zacznie nagle diametralnie wzrastać, to na otwarcie ich możemy czekać już naprawdę bardzo niedługo.

W II etapie otworzą się niektóre obiekty turystyczne takie jak hotele czy noclegownie oraz biblioteki, muzea i galerie sztuki. Każdego z otwartych na nowo miejsc wciąż będą dotyczyły ograniczenia, ale lepiej z ograniczeniami niż wcale. Do tego etapu ma dojść 4 lub 11 maja. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji.

Co za tym idzie – jeśli 4/05 lub 11/05 w życie wejdzie kolejny etap, to zaraz po nim przyjdzie czas na kolejny, czyli na ten długo wyczekiwany.

III etap odmrażania gospodarki

Właśnie w nim zawiera się otworzenie wszelkich salonów pielęgnacyjnych. Oprócz nich otwarte będą również galerie handlowe i lokale gastronomiczne. Wszędzie obowiązywać będą oczywiście ograniczenia. W wydarzeniach sportowych będzie mogło wziąć udział do 50 osób. Pojawi się również możliwość organizacji opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i w klasach szkolnych 1-3, oczywiście z ustaleniem maksymalnej ilości dzieci w klasach.

Warto pamiętać, że mimo potwierdzonych dat wszystko jest uzależnione od tego, jak będzie wyglądała sytuacja związana z pandemią.