Polityk ma wyrzuty sumienia ws. Andrzeja Leppera. Mocny komentarz

Andrzej Lepper
Andrzej Lepper

To już blisko dekada odkąd nie żyje jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków III RP, Andrzej Lepper. Były przewodniczący Samoobrony RP, minister rolnictwa, wicepremier, poseł na Sejm RP, a także poseł do Parlamentu Europejskiego. Dziś Leppera wspomina jeden z kandydatów w zbliżających się wyborach prezydenckich. Znany polityk mówi wprost o wyrzutach sumienia.

Andrzej Lepper miał rację?

Śmierć Andrzeja Leppera do dziś budzi sporo kontrowersji. Choć prokuratura ustaliła, że były przewodniczący Samoobrony popełnił samobójstwo, to wielu dziennikarzy, czy bliskich nie ustaje w poszukiwaniu jakiegokolwiek tropu, mogącego przeczyć tej wersji zdarzeń. Dlatego też, jako główny powód podają fakt, że Andrzej Lepper był bardzo niewygodnym politykiem dla wielu elit. Między oczy mówił, to co myśli, ale także to, co wydaje się, że wielu bało się otwarcie przyznać.

Spontaniczny wpis na swoich mediach społecznościowych, a konkretnie w portalu Twitter zamieścił Marek Jakubiak. Kandydat w zbliżających się wyborach prezydenckich wspomniał Leppera, zamieszczając krótki film z jego wypowiedzi na forum Parlamentu Europejskiego.

Marek Jakubiak wpis opatrzył z pewnością odważnym w dzisiejszych czasach komentarzem. Założyciel Federacji dla Rzeczypospolitej po raz pierwszy publicznie i tak otwarcie przyznał, że zgadza się z tym, co mówił Andrzej Lepper.

Mój wyrzut sumienia Andrzej Lepper. Nie słuchałem nie wsparłem a teraz to samo mówię.

Nieżyjący już były przewodniczący Samoobrony podczas komentowanego przez Jakubiaka wystąpienia w Parlamencie Europejskim nawiązał do niszczenia polskiego przemysłu i gospodarki poprzez działania Unii Europejskiej. Jakubiak nie jest jedyną osobą, która blisko dekadę po śmierci Leppera przyznaję rację politykowi Samoobrony.

źródło: Twitter