Skandaliczny komentarz na antenie TVP. Oberwało się Magdalenie Ogórek

Skandaliczny komentarz w TVP
Fotomontaż, Magdalena Ogórek i TVP Info

W ostatnich dniach byliśmy świadkami wielu animozji na linii TVP – TVN. Część obywateli stanęła po stronie publicznego nadawcy, a część poparła prywatną stację telewizyjną. W końcu w Polsce panuje wolność słowa i każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, z zachowaniem pewnych reguł. Tych zasad zabrakło w komentarzu jednego z widzów TVP Info. Ostra, wymagająca potępienia wypowiedź została puszczona na antenie na żywo. W Internecie oberwała za to współprowadząca program, Magdalena Ogórek.

Skandal na antenie TVP

Od wielu lat politycy walczą z mową nienawiści, choć niejednokrotnie da się odnieść wrażenie, że większość z nich stąpa po kruchym lodzie lub samemu przekracza „bezpieczną” barierę. Tym razem swojego oburzenia z tego, co wydarzyło się na antenie TVP Info nie krył Dariusz Joński. Poseł Platformy Obywatelskiej zamieścił na Twitterze komentarz „Takie rzeczy w TVP”, do którego dołączył fragment publicystyczno-satyrycznego programu „W tyle wizji”, którego współprowadzącą jest Magdalena Ogórek.

Do programu, co odcinek dzwonić mogą widzowie. Jeden z nich, komentując bieżącą sytuację polityczną użył słów, które nigdy nie powinny paść. Z pewnością realizacja TVP nie zdążyła zareagować i „zrzucić” połączenia w odpowiednim momencie. Zrobiło się jednak mocno nieprzyjemnie, a we wszystkim pogubiła się nawet sama Magdalena Ogórek.

Brakuje nam nowego Piłsudskiego, który by wyciął w pień totalną opozycję. Przecież to są zdrajcy. –  powiedział na żywo srogim głosem jeden z widzów „W tyle wizji”.

Ostro Pan jedzie. Pan chyba nie mówi tego dosłownie albo nie udało się Panu powściągnąć tych emocji – zareagował prowadzący program Krzysztof Feusette, przerywając skandaliczną wypowiedź.

Ja rozumiem, że Pan to tak metaforycznie ujął – dodała Magdalena Ogórek.

Komentarz, który padł na antenie TVP z ust jednego ze słuchaczy Internauci określili mianem skandalicznego i trudno się nie zgodzić. Takie słowa nie powinny nigdy zostać wypowiedziane, a realizacja programu powinna błyskawicznie „zdjąć” gościa z anteny. W sieci oberwało się także Magdalenie Ogórek. Dziennikarka Telewizji Polskiej wyglądała, jakby nie przejęła się całą wypowiedzią. Owszem zapewne próbowała „ugasić pożar”, ale zrobiła to mocno niefortunnie.

źródło: Twitter, materiały prasowe, TVP Info