Mateusz Borek przyłożył do tego rękę? Marcin Najman ujawnił wszystko

Mateusz Borek

Mateusz Borek kojarzony jest przede wszystkim z piłką nożną. Komentował najważniejsze mecze reprezentacji Polski ostatnich lat – zwycięstwo nad Niemcami w eliminacjach EURO 2016 i marsz drużyny Adama Nawałki do ćwierćfinału samego turnieju. Jego drugą pasją, a zarazem zawodem są sporty walki. Co ciekawe, komentuje je nie krócej, niż piłkę nożną.

Mateusz Borek odkąd pojawił się w Polsacie Sport komentował i promował gale bokserskie. Był również wśród osób, które od początku wierzyły w projekt KSW. To on prowadził studia gal, gdy gwiazdą federacji nie był jeszcze Mariusz Pudzianowski.

Teraz okazuje się, że Mateusz Borek odegrał jeszcze jedną ważną rolę w historii polskich sportów walki. Oczywiście niektórzy słowo „ważną” przyjmą tym razem z uśmiechem politowania. Ale po kolei.

Chodzi bowiem o Marcina Najmana i jego karierę w boksie zawodowym. Obecny zawodnik Fame MMA i początkujący youtuber ostatnio postanowił odpowiedzieć na pytania swoich fanów. Odpowiedział im filmik umieszczonym na nowym kanale „W Ringu z Najmanem”.

Mateusz Borek. To on odegrał ważną rolę w karierze Marcina Najmana

Najman m.in. zdradził, skąd się wziął jego przydomek ringowy: El Testosteron. Że wszystko zaczęło się bowiem od… Mateusza Borka. – W 2005 roku podczas gali boksu w Mysłowicach, gdzie walczyłem z Milanem Becakiem, Mateusz Borek w studiu zaczął się tak wyrażać na mój temat. Wszyscy podchwycili i tak zostało do dzisiaj – powiedział Najman.

To nie jedyny ciekawy fakt zdradzony w jego filmiku. Marcin Najman odniósł się również do swoich planów sportowych. Wiemy już na pewno, że przegrana walka z Piotrem Piechowiakiem, nie była jego ostatnią walką w formule MMA. – Przedłużyłem kontrakt z Fame MMA. Tam odbędzie się moja pożegnalna walka lub walki. Nie mogę wam jeszcze zdradzić rywala. Poinformują was o tym władze federacji – powiedział.

Tym samym wyszło na jaw, że Mateusz Borek odegrał ważną rolę w karierze sportowca rodem z Częstochowy.

Czytaj więcej sportowym artykułów na Estadio.pl

  1. Znany piłkarz znęcał się nad piękną modelką. Wstrząsające zeznania [FOTO]
  2. Robert Lewandowski może nie być zadowolony. „To wkraczanie w życie prywatne”
  3. Krzysztof Piątek pokazał swoje pamiątki. Raj dla miłośników sportu!
  4. Andrzej Gołota mógł zginąć w ringu. Wieloletnia tajemnica wyszła na jaw