Korwin-Mikke wyśmiał Hołownię. Zamieścił wpis i… mema [FOTO]

Janusz Korwin-Mikke i Dominika Sigiba
Janusz Korwin-Mikke i Dominika Sigiba

Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji, nie miał litości dla Szymona Hołowni. Polityk zamieścił w serwisie Facebook wpis, w którym wyśmiał płaczącego kandydata na Prezydenta RP.

Nagranie, na którym Szymon Hołownia popłakuje mówiąc o polskiej Konstytucji obiegło już cały Internet. Polityczni rywale kandydata na Prezydenta są zdumieni jego zachowaniem. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Krzysztof Bosak, o czym pisaliśmy na otopress.pl (więcej TUTAJ).

Teraz swojego stanowisko ws. zachowania Hołowni przedstawił partyjny kolega Bosaka – Janusz Korwin-Mikke. Doświadczony polityk zamieścił wpis w serwisie Facebook, który okrasił wymownym memem. Postawił również tezę, która może nieco kompromitować Hołownię.

Janusz Korwin-Mikke wyśmiał Hołownię

„Sprawa z Szymonem Hołownią jest zupełnie oczywista. Czyta on codziennie to arcydzieło sprzeczności zwane konstytucją III RP – i od tego zwariował” – napisał nie bawiąc się w dyplomację Korwin-Mikke.

W dalszej części wpisu Korwin-Mikke nie skupia się jednak na Hołowni, lecz na samej Konstytucji. Polityk uważa bowiem jest zwykłym „zbiorem pobożnych życzeń”. „Nie da się znieść ubóstwa ani wprowadzić dobrobytu ustawą. Konstytucja nie może zajmować się takimi rzeczami. Konstytucja zajmuje się tym, jak działa państwo, a nie nadawaniem obywatelom fikcyjnych uprawnień” – napisał.

Swój komentarz jeden z liderów Konfederacji kończy ponownym odniesieniem do zachowania Hołowni. Kandydat na Prezydenta RP nie może jednak liczyć na taryfę ulgową od JKM-.a „Pan Hołownia może i naprawdę czyta naszą konstytucję codziennie, ale jej nie rozumie bo gdyby ją zrozumiał to może i też by nad nią płakał, ale zupełnie z innych powodów.” – stwierdził.