OLX wprowadził ogromne zmiany. Stracą użytkowników?

OLX

Jedna z najpopularniejszych platform handlowych z dnia na dzień wprowadziła zmianę całego serwisu. Takie działanie OLX spotkało się z mocną krytyką internautów. Czy spółka może się obawiać utraty stałych użytkowników?

Projekt, który zaprezentował w ostatnich dniach OLX zaskoczył wszystkich. Bez jakiejkolwiek zapowiedzi bardzo drastycznie zmienił się wygląd strony z ogłoszeniami. Spółka postawiła nie tylko na nowe logo, ale także na zmianę funkcjonalności i kolorystyki serwisu. Zdaniem firmy strona w nowej formie ma być udogodnieniem dla użytkowników, ale również krokiem do unowocześnienia platformy.

Nowy OLX nie zyskał sympatii

Od teraz cała strona OLX prezentuje się w delikatnych, pastelowych barwach.  W wersji na komputer w łatwy sposób możemy rozeznać się gdzie znajdują się konkretne funkcje. U góry strony nadal znajduje się panel użytkownika. Pasek wzbogacono jedynie o duży, widoczny przycisk „Dodaj ogłoszenie”. Poniżej znajdziemy wyszukiwarkę produktów wraz z miejscem na podanie miejscowości, która nas interesuje. Na środku strony znajdują się kategorie, którym dodano kolorowe obrazki mające ułatwić odnalezienie odpowiedniej. Możemy w nich znaleźć kilka nowych pozycji takie jak: „Ślub i wesele”, „Materiały budowlane” lub „Usługi i firmy”. W dolnej części portalu znajdują się ogłoszenia promowane.

OLX

Wersja OLX na telefon również została całkowicie zmieniona. Obecnie pasek z wiadomościami, informacjami o koncie lub możliwość dodania ogłoszenia znajduje się na dole ekranu. Miało to ułatwić użytkownikom obsługę portalu przy pomocy zaledwie kciuka. Kategorie pozostają niezmienne w stosunku do wersji komputerowej. Tuż nad nazwą zostały umieszczone grafiki, jednak ich wielkość nie pozwala na umieszczenie ich na jednej stronie. Konieczne jest przesuwanie palcem by dotrzeć do wybranej kategorii. Dla osób, którym taki sposób będzie przeszkadzał OLX stworzyło możliwość otwarcia wszystkich na jednej liście. Pod kategoriami znajdują się ogłoszenia „Wybrane dla Ciebie”.

OLX

Zdecydowana większość użytkowników uważa, że zmiany nie były konieczne. Nie chodzi tylko o zmianę wyglądu strony do której wielu z nas było bardzo przyzwyczajonych, ale również o dodatkowe problemy, które pojawiają się po aktualizacji. Niektórzy internauci zauważyli, że OLX nie wyświetla w całości zdjęć, a tylko środek. Ponadto uważają, że panel u dołu ekranu w smartfonach jest jeszcze bardziej niewygodny niż poprzedni.