Allegro czekają diametralne zmiany? Wszystko dla dobra użytkowników

Allegro i OLX

Koronawirus wymusił na wielu firmach wprowadzenie innowacji oraz dostosowanie się do obecnych warunków. Wiele zmian czeka również portale internetowe. OLX już zaprezentował swoją nową wersję, pora na Allegro.

Nowości, które wprowadzają firmy są ukierunkowane na to by spełniać wymagania klientów i użytkowników. Bo przecież właśnie to jest podstawą dobrego handlu i zysku dla spółek. Portal sprzedażowy OLX całkowicie odmienił swój wygląd nie tylko pod względem kolorystyki, ale również układu strony. Allegro ma w planach bardziej znaczące zmiany, które ułatwią zarówno sprzedaż jak i kupno produktów swoim użytkownikom.

Allegro ułatwia transakcje

Mimo, że zmiany czekają nas dopiero od 18 maja, portal w przeciwieństwie do OLX już poinformował użytkowników czego mogą się spodziewać. Już za niecałe dwa tygodnie sprzedający i kupujący mogą zauważyć nową kategorię o nazwie Catering. Wewnątrz niej będą znajdywać się oferty dań i catering pudełkowy wraz z dowozem. Dzięki wpisaniu w polu „Opis” danych kontaktowych i informacji o dostawie będziemy mogli cieszyć się pysznym jedzeniem.

W najbliższym czasie powstaną również zmiany w kategorii Moda. Zgodnie z informacją od Allegro:

„Będziemy automatycznie łączyć oferty, które spełniają odpowiednie warunki, w oferty wielowariantowe u wszystkich sprzedających. Będziemy także rozłączać oferty wielowariantowe utworzone nieprawidłowo – na przykład złożone z różnych marek butów.”

Dodatkowo sprzedający w dziale Moda oraz Odzież i obuwie w dziale dziecko będą mieli możliwość w ramach jednej oferty wystawić przedmioty, które różnią się tylko wzorem graficznym, a nie tak jak do tej pory również kolorem.

Szczególne zmiany dotyczą użytkowników sprzedających na kontach firmowych. Od 18 maja będą mogli oni wystawiać swoje ogłoszenia na Allegro Lokalnie, co dotychczas nie było możliwe. Ponadto stawki za ogłoszenie dość zauważalnie spadły. Dotychczas wyróżnienie licytacji na lokalnym portalu kosztowało 4,99, ale już niedługo będzie to 3,49. Natomiast cena wyróżnienia na obu portalach spadła z 19 złotych na 13,30. To spora różnica, szczególnie dla osób, które cyklicznie wystawiają przedmioty na sprzedaż. Użytkownicy Allegro w wersji lokalnej mogą również liczyć na zwiększony limit aktywnych ogłoszeń oraz czas ich trwania.

Zmiany, które wprowadza portal mają usprawnić zarówno wystawianie ogłoszeń, jak i kupno przedmiotów. Są to znaczące zmiany, które z pewnością przydadzą się wszystkim użytkownikom. Na szczęście Allegro nie ma w planach dużych zmian graficznych, tak jak OLX, dzięki czemu nie musimy się obawiać o utrudnione korzystanie z serwisu.