Strona główna OTOPRESS Gospodarka W co gra ZUS? Czy będziemy musieli zwracać otrzymane pieniądze? Szokujące pismo

W co gra ZUS? Czy będziemy musieli zwracać otrzymane pieniądze? Szokujące pismo

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie znika z ust milionów Polaków. ZUS przygotował wiele udogodnień w związku z kryzysem gospodarczym. Jednym z nich jest opieka nad dzieckiem z tytułu zamknięcia placówki oświatowej. Jak się jednak okazuje, Polacy otrzymują pisma, które zahaczają o granice absurdu. Wyjaśniamy, o co w tym wszystkim chodzi.

ZUS popełnił błąd, czy brakuje pieniędzy?

W mediach społecznościowych krążą pisma, które ZUS rozsyła do osób korzystających z dodatkowych świadczeń. Mowa tutaj o opiece nad dzieckiem, która wynika z zamknięcia placówki oświatowej.

- REKLAMA -

Jak się okazuje, w co najmniej kilku przypadkach Zakład Ubezpieczeń Społecznych wszczął postępowania wyjaśniające w sprawie prawidłowości wykorzystywania zwolnienia od pracy. Na jednym z profili społecznościowych przeczytać możemy, że cała sytuacja jest wyjątkowo absurdalna.

[box/]

- REKLAMA -

Wynika z niej, że ZUS traktuje podpisanie wniosku o opiekę, jako… wykonywanie pracy. Z pewnością jest to dość mocno kontrowersyjne.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której kobieta w ciąży chce wystąpić o zasiłek chorobowy i podpisuje wniosek. Następnie otrzymuje takie samo pismo o wszczęciu postępowania, w której zarzuca się jej PRACĘ na L4…. Należy zauważyć, że nie może go nie podpisać na L4 – ponieważ zwolnienia w ciąży są wystawiane najczęściej ciągiem – nie ma dnia przerwy w zwolnieniu… – czytamy komentarz odnoszący się do pisma ZUS.

kontrola ZUS

Powyższe pismo otrzymała Pani prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą. BEZ PRACOWNIKÓW. Formularz Z-3 został omyłkowo nazwany przez pracowników ZUS bo powinno być Z-3b. Kochani Rodzice – dla ZUS-u podpisanie wniosku o opiekę jest PRACĄ…. – czytamy dalej.

źródło: Facebook

Piotr Paterczyk
Piotr Paterczykhttp://www.otopress.pl
Różne tematy, od show-biznesu, przez politykę, a na sporcie kończąc. Lubię docierać tam, gdzie inni nie mają odwagi zaglądać.
Śledź wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE WIADOMOŚCI:

0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x