„Lombard. Życie pod zastaw” przedwcześnie zakończony. Kiedy nowe odcinki?

Lombard życie pod zastaw

Premierowe odcinki serialu „Lombard. Życie pod zastaw” niespodziewanie zniknęły z telewizji Puls. Obecnie na antenie tej popularnej stacji możemy oglądać jedynie powtórki. Znamy już jednak powód takiego stanu rzeczy. Wszystkiemu bowiem winna jest pandemia koronawirusa.

Pandemia koronawirusa dała się we znaki chyba wszystkim. Nie oszczędziła chyba żadnej gałęzi gospodarki (no może poza sklepami spożywczymi) ze szczególnym uwzględnieniem również szeroko pojętej branży rozrywkowej.

W połowie marca zamknięte zostały kina oraz teatry, odwołano również wszystkie koncerty i imprezy plenerowe. Przerwano również zdjęcia na planach filmów i seriali. Życie aktorów, reżyserów, scenarzystów i pracowników planów filmowych po prostu się zatrzymało.

Tym samym telewizyjne seriale zostały przerwane w trakcie nowych sezonów. Z tym problemem musiałby bowiem mierzyć się wszystkie stacje. Polsat skrócił sezon Pierwszej miłości, Telewizja Polska – Korony królów, Klanu, czy O mnie się nie martw, a TVN7 – Zakochanych po uszy.

Podobnie było w TV Puls. Flagowa produkcja stacji „Lombard. Życie pod zastaw” została przerwana niemal w połowie szóstego sezonu. Tym samym fani nie mogli poznać do końca losów bohaterów, które kręcą się wokół tytułowego Lombardu. Jego serialowym właścicielem jest popularny aktor Zbigniew Buczkowski.

W normalnych warunkach, koniec serialu powinien nastąpić w okolicach trzeciej dekady maja. W czasie pandemii koronawirusa było jednak inaczej. Ostatni odcinek szóstej serii ukazał się pod koniec kwietnia.

Kiedy możemy spodziewać się nowych odcinków? To na razie zagadka. Wszystko zależne będzie z pewnością od sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Wydaje się jednak, że wszystko powoli wraca do normy i również ekipy filmowe powinny wrócić na plany. Jeśli tak by się stało, to nowy sezon powinien ukazać się już jesienią.

W TV Puls nie tylko serial „Lombard. Życie pod zastaw” ucierpiał na pandemii. Skrócony został także debiutujący na antenie stacji serial „Reporterzy. Z życia wzięte„.

Jakub Zegarliński
Redaktor naczelny OTOPRESS.pl. Dziennikarz z zamiłowania. Zainteresowania: od show-biznesu, przez sport, aż po politykę. Lubię być na bieżąco i sprawiać, że inni wiedzą więcej.