Wzruszające wspomnienie Cejrowskiego o Janie Pawle II. Mało kto wiedział, że był tak blisko Papieża

Wojciech Cejrowski o Janie Pawle II
Wojciech Cejrowski o Janie Pawle II

Wojciech Cejrowski to jedna, z najbarwniejszych postaci świata medialnego. Najbardziej znany polski podróżnik, autor wielu książek, a także zapalony fan Yerba Mate. O Cejrowskim opowiadać można by bez końca. Tym razem jednak zajmiemy się tym, co sam WC powiedział. W ostatnim wywiadzie Cejrowski wspomniał postać Jana Pawła II. Mało kto wie, że podróżnik był tak blisko Papieża Polaka.

Wojciech Cejrowski o Janie Pawle II

Wczoraj obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Papieża Polaka, który na tronie Piotrowym przybrał imię Jan Paweł II. W tym dniu wielu rodaków, ale także gwiazd z pierwszych stron gazet postanowiło podzielić się swoimi niezwykłymi wspomnieniami. Doda zamieściła archiwalne zdjęcie z Janem Pawłem II. Wojciech Cejrowski postanowił zaś opowiedzieć o swoich najpiękniejszych wspomnieniach z Karolem Wojtyłą. „Ubarwiona” wypowiedź zyskuje gigantyczną popularność w Internecie, dlatego też poniżej możecie zapoznać się z jej najważniejszymi fragmentami.

Nigdy nie byłem zwiedzać w Wadowicach (…) Kremówki zjadłem ze dwa razy w życiu. Za każdym razem mi tak samo źle smakowały. Okropne ciastko – zaczął w swoim stylu Wojciech Cejrowski.

Dalej było jeszcze ciekawiej, bowiem podróżnik opowiedział mało znaną historię. Jak się okazuje, Cejrowski był bardzo blisko Jana Pawła II.

[box/]

Mam wspomnienia  pierwszej Mszy Świętej, kiedy padły słowa o Duchu Świętym. Ja je słyszałem osobiście i byłem wtedy najbliżej Jana Pawła II. (…) Nieświadomy, że tak nie wolno, przyszedłem bardzo wcześniej rano (…) Nikogo na tym placu jeszcze w zasadzie nie było. Milicja Obywatelska dostała rozkaz, żeby była sympatyczna. Widziałem te ogromne sektory, poprzegradzane zagrodami, jak na manifestacjach. I tak przełaziłem przez te kolejne płoty (…) Byłem w pierwszym sektorze (…) Stałem bardzo blisko ołtarza i oglądałem go (Jana Pawła II – przyp. red.) z bardzo bliska, może z 20-30 metrów. – wspomina Wojciech Cejrowski.

Podróżnik opowiedział też, że nigdy nie był w Watykanie, aby zobaczyć Papieża Polaka. Przyznał, że nie żałuje tego, bo skoro nie był, to nie wie, jak to jest.

źródło: Youtube