PKO BP, ING Bank Śląski oraz BPS. Ogromne problemy z bankowością w ten weekend!

PKO BP, ING Bank Śląsk, BPS

Przeważnie wszystkie prace serwisowe banki wykonują w czasie weekendu. Tak samo jest i tym razem. Informujemy o dokładnych datach i godzinach prac, które mogą utrudniać użytkownikom korzystanie z bankowości w PKO BP, ING Bank Śląski czy BPS.

Dostęp do bankowości elektronicznej zostanie wyłączony w każdym z powyższych banków ze względu na przeprowadzane prace serwisowe. Jednak najszersze działania ma prowadzić ING Bank Śląski, który dwukrotnie uniemożliwi użytkownikom całkowite korzystanie z bankowości mobilnej. Prace PKO BP oraz BPS będą trwały nieco krócej, dzięki czemu klienci banków nie odczują ich aż tak bardzo.

Przerwa techniczna i prace modernizacyjne w PKO BP, ING Bank Śląski i BPS

Większość banków kilka dni wcześniej stara się ogłaszać planowane prace serwisowe. Dzięki takim działaniom PKO BP czy ING Bank Śląski unikną oburzenia wśród swoich klientów, którym niespodziewanie wystąpią problemy podczas czynności bankowych. Oficjalnie ogłoszono terminy oraz konkretne godziny przeprowadzenia prac serwisowych oraz przerw technicznych również w banku BPS.

PKO BP prace serwisowe nad iPKO

Bank Polski zdecydował się na przeprowadzenie prac serwisowych w noc w niedzielę. W godzinach od 00:00 do 6:00 nad ranem nie będzie możliwości by korzystać ze wszystkich funkcji bankowych. Modernizacje PKO BP będą uniemożliwią korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO oraz iPKO biznes. Ponadto klienci nie będą mogli korzystać z płatności w sklepach internetowych przy pomocy usługi „Płacę z iPKO”. Bank zapewnia jednak, że prace modernizacyjne nie wpłyną na obsługiwanie kart płatniczych.

Bank BPS i brak możliwości sprawdzenia konta

Zgodnie z informacją podaną przez bank, BPS podobnie jak PKO BP będzie przeprowadzał prace serwisowe w systemie bankowości elektronicznej. W związku z tym w sobotę 23 maja od godziny 00:00 do 23:30 dnia 24 maja nie będzie możliwa realizacja zleceń bankowych. Dodatkowo zostanie uniemożliwione sprawdzenie aktualnego salda na rachunku.

ING Bank Śląski – niedostępność usług

Bank umieścił szczegółową listę trudności jakie możesz napotkać przez weekend w związku z pracami serwisowymi. ING Bank Śląski w przeciwieństwie do PKO BP będzie prowadził obszerne prace zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

Prace serwisowe 23 maja 2020

W sobotę 23 maja będą przeprowadzane prace modernizacyjne w godzinach 8:00-18:00. W tych godzinach nie będziesz mieć dostępu do kilku usług. Mianowicie zostaną ograniczone możliwości używania modułu Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacji ING Makler Mobile.

Ograniczony dostęp do usług w nocy 23-24 maj

Z soboty na niedzielę od 0:00 do 5:30 możesz mieć ograniczony dostęp do niektórych funkcji w serwisie ing.pl, mogą pojawić się problemy ze składaniem wniosków w Moim ING oraz utrudnienia w usłudze ING Business. Oprócz tego możesz napotkać problemy podczas korzystania z wpłatomatów (również BLIK). Ponadto ING Bank Śląski podkreśla, że nie będzie możliwości:

  • „aktywowania kart, zmieniania limitów transakcyjnych i nadawania kodów PIN, zamawiania kart płatniczych,
  • przypisania do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile,
  • dodawania kart Mastercard z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay),
  • wykonywania przelewu z rachunku karty kredytowej,
  • składania wniosków o subwencję dla Firm,
  • nie będą działać pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych.”

ING Bank Śląski informuje również, że możesz natrafić na inne problemy z realizowaniem procesów kartowych.

24-25 maj przerwy w realizacji transakcji

Zgodnie z informacjami podanymi przez bank od 00:00 do 3:00 mogą pojawić się problemy z realizacją transakcji wpłat i wypłat z bankomatów. Dotyczy to jednak tylko i wyłącznie bankomatów sieci Planet Cash/ING. Transakcje we wrzutniach mają być możliwe, jednak ich zaksięgowanie pojawi się dopiero w poniedziałek 25 maja.