Andrzej Duda może mieć problemy. Odpowiednie organy mają przyjrzeć się skardze złożonej na prezydenta

Andrzej Duda
Andrzej Duda

Andrzej Duda ma ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. Jeden z obywateli postanowił złożyć skargę na prezydenta w związku z naruszeniem przez niego przepisów dotyczących odległości i organizowania zgromadzeń. Do złamania obostrzenia miało dojść w miniony weekend. Czy odpowiednie organy zdecydują się wyciągnąć konsekwencje z działań prezydenta?  

Andrzej Duda w zeszły weekend postanowił odwiedzić targowisko w Garwolinie. To właśnie tam miało dojść do złamania przepisów. Prezydent przechadzał się po terenie w towarzystwie sprzedawców, z którymi wdawał się w dyskusje. Pomiędzy żadnym z nich nie zachowano dwumetrowego odstępu. To właśnie to wzburzyło jednego z obywateli i postanowił złożyć skargę.

Wcześniej wspomnianym obywatelem jest Andrzej Tomczak, dziennikarz, który przez wiele lat współpracował z TVP. Jakiś czas temu to właśnie na niego nałożono karę w wysokości 10 tysięcy złotych za takie samo przewinienie. Zdenerwowany mężczyzna, widząc, co się dzieje, postanowił zadziałać i szybko wziął sprawy w swoje ręce.

Andrzej Duda może mieć poważne problemy

„W imieniu Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie potwierdzam, że do instytucji wpłynęło wysłane mailem pismo pana Andrzeja Tomczaka skierowane do PPIS w Garwolinie, dotyczące wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Garwolinie. Pismo zostało także przekazane do wiadomości Mazowieckiego Inspektora Sanitarnego” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

W skardze zasugerowano między innymi, że prezydent zorganizował nielegalne zgromadzenie, na którym przygotowano mu nawet statyw z mikrofonem, by mógł przemówić do zgromadzonych. Skarga zawierała również załączone fotografię, na których od razu widać, że dwumetrowa odległość na tamten moment została odesłana w zapomnienie.

Andrzej Tomczak chce, żeby Andrzej Duda poniósł konsekwencje za swoje zachowanie. Według mężczyzny prezydent notorycznie łamie ustalone zakazy, nakazy i ograniczenia. Wszyscy zatem z niecierpliwością czekają na rozwój sytuacji i na to, czy rządzący naszym krajem zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: [email protected]