ZUS i Urząd Skarbowy z problemami. Pojawił się komunikat

ZUS i Urząd Skarbowy
ZUS i Urząd Skarbowy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czy Urząd Skarbowy to instytucje, które bez wyjątku obsługują każdego obywatela Polski. Każdy z nas obecnie, czy w niedalekiej przyszłości będzie miał zatem styczność z ZUS, czy fiskusem. Warto zapoznać się z komunikatem, który pojawił się w sieci, by ustrzec się kłopotów.

ZUS ogłasza przerwę

Zarówno ZUS, jak i Urząd Skarbowy w najbliższym czasie planują przerwy techniczne, które mają służyć usprawnieniu świadczonych usług. Warto zapoznać się z komunikatami obu tych instytucji, które w telegraficznym skrócie zamieszczamy poniżej. 

Może się okazać, że akurat na najbliższe dni zaplanujemy wysłanie jakiegoś wniosku, czy opłacenie podatku, a tutaj niespodzianka, bowiem system nie będzie działał. Dlatego też i Urząd Skarbowy i ZUS już z wyprzedzeniem alarmują o tymczasowym wyłączeniu niektórych funkcji.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych donosi o przerwie na swojej Platformie Usług Elektronicznych. Z serwisu internetowego nie będzie można skorzystać od piątku (29 maja), od godziny 22:00 do soboty (30 maja), do godziny 3:00. W tych godzinach przedsiębiorcy nie będą mogli złożyć chociażby wniosków o pomoc z ZUS, w ramach  Tarczy Antykryzysowej.

Urząd Skarbowy wyłączy tymczasowo konto podatnika

W najbliższy weekend tymczasowo wyłączona zostanie usługa tzw. konta podatnika w serwisie podatnik.gov.pl. Przerwa potrwa od piątku, godziny 17:00 aż do 1 czerwca, godziny 9:00. W tym czasie nie będzie można wysłać do fiskusa korespondencji, czy podejrzeć swoich spraw. Urząd Skarbowy informuje także, że deklaracja składane przez konto podatnika mogą być przetwarzane z wyraźnym opóźnieniem.

Jak widać, czy to ZUS, czy Portal Podatkowy w najbliższy weekend nie będą tak przystępne, jak dotychczas. Dlatego warto załatwić sprawy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy Urzędzie Skarbowym wcześniej lub poczekać z nimi do przyszłego tygodnia, o ile nie są one nadzwyczaj pilne. Tak też doradzają w tym zakresie specjaliści.

źródło: materiały prasowe

Piotr Paterczyk
Różne tematy, od show-biznesu, przez politykę, a na sporcie kończąc. Lubię docierać tam, gdzie inni nie mają odwagi zaglądać.
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x