Te słowa wywołają skandal? Krzysztof Stanowski o zamieszkach w USA

Stanowski

Krzysztof Stanowski, założyciel serwisu Weszło.com oraz Kanału Sportowego, skomentował zamieszki, które wybuchły w USA po zabiciu czarnoskórego mężczyzny przez policjanta. Zrobił to jednak w sposób, który z pewnością rozwścieczy przedstawicieli środowisk lewicowych.

W USA, w mieście Minneapolis, wybuchły zamieszki. Wszystko przez zabójstwo czarnoskórego mężczyzny, George’a Floyda. Amerykanin zmarł w trakcie interwencji policji. Jeden z funkcjonariuszy, usiłując zatrzymać go w miejscu, przyklęknął na jego szyi. Floyd stracił przytomność, a następnie się udusił. Wcześniej mężczyzna miał dopuścić się drobnego przestępstwa.

Po tym zdarzeniu czarnoskóra społeczność zapowiedziała odwet. W efekcie miasto zostało kompletnie zdemolowane. Rozwścieczony tłum plądrował sklepy i budynki użyteczności publicznej. Zamieszki, do których doszło w Minneapolis, skomentował na swoim profilu dziennikarz Krzysztof Stanowski.

Krzysztof Stanowski skomentował zamieszki w USA. Lewica się wścieknie?

Popularny „Stano”, który nie stroni od kontrowersyjnych wpisów, zamieścił komentarz na swoim profilu w serwisie Twitter. Dziennikarz nawiązał w nim do wydarzeń, które targają Minneapolis. Zrobił to jednak w sposób, który może doprowadzić do wściekłości lewicowych aktywistów.

„Tak się zdenerwowałem zabiciem czarnoskórego mężczyzny w USA, że idę splądrować Galerię Mokotów i jak starczy czasu to Vitkaca” – napisał Krzysztof Stanowski.

Słowa Stanowskiego mogą doprowadzić do szału przedstawicieli lewicy. Ci twierdzą bowiem, że czarnoskóra społeczność reaguje w tak agresywny sposób, ponieważ jest konsekwentnie ignorowana przez amerykańskie elity. Lewicowi aktywiści przypominają też, że to nie pierwszy raz, gdy policjant zabija czarnoskórego mężczyznę.

Pod wpisem, który zamieścił Krzysztof Stanowski zaroiło się od komentarzy. Oprócz popierających jego – nomen omen – stanowisko, były również te, które odsądzały go od czci i wiary. „Tym postem udowodniłeś że jesteś zwykłym internetowym błaznem” – napisał jeden z komentujących. „Ziomek, serio, pisz o piłce. USA i sytuację, która tam się rozgrywa zostaw tym, co mają o tym pojęcia” – dodał internauta o nicku „Wiewiór”.