W tych miastach zniknęły kanały TVN i TVN7. Co zrobić żeby nadal mieć telewizję?

TVN i TVN7

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że 3 czerwca zostaną zmienione parametry nadawania kanałów TVN oraz TVN7. W związku z tym niektóre odbiorniki mogą nie wyszukiwać tych kanałów. Jednak jest na to sposób.

Zmiany musiały zostać wprowadzone zgodnie z rozporządzeniem UKE z dnia 17 stycznia 2020 roku. Dotyczyło ono planu zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz. Zgodnie z decyzją Parlamentu Europejskiego pasmo musi zostać zwolnione na potrzeby specjalnej usługi, która ma wspomóc rozwój sieci 5G. Takie działanie ma umożliwić o wiele szybszą transmisję danych niż aktualnie. Jednak warunkiem jej wprowadzenia było właśnie zwolnienie pasma, które zajmowane jest przez nadawców cyfrowej telewizji naziemnej. Z tego względu mogą pojawić się problemy z wyświetleniem kanałów TVN i TVN7.

TVN informuje co zrobić, jeżeli kanały znikną

Zmiany parametrów nadawania sygnału telewizyjnego mogą odczuć mieszkańcy 11 miast. Będą to: Białogard, Elbląg, Kłodzko, Katowice, Przemyśl, Leżajsk, Wrocław, Wisła, Zamość, Zielona Góra i Żagań. Jednak okazuje się, że problemy z odnalezieniem kanałów mogą mieć również osoby z okolic wyżej wymienionych miast.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl standard nadawania telewizji nie zmieni się, dzięki czemu widzowie nie będą musieli wprowadzać korekt w ustawieniu anten. Jednocześnie odbiorniki telewizyjne mają samodzielnie przestroić się na nowe pasmo nadawania i wprowadzić zaktualizowaną listę kanałów. Jednak z odbiorem TVN i TVN7 mogą mieć problem starsze modele odbiorników telewizyjnych lub dekoderów.

Jeżeli okaże się, że powyższe programy zniknęły, a odbiornik nie wyszukał ich automatycznie wystarczy zrobić jedną rzecz. Konieczne będzie samodzielne, ręczne wyszukanie kanałów w ustawieniach. Po zaktualizowaniu listy kanałów każdy powinien mieć znów mieć możliwość oglądania nie tylko kanałów TVN i TVN7, ale również wszystkich, które dotychczas posiadał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Skarbowy rzuci się na pieniądze Polaków? Szokujące doniesienia
  2. Izabella Krzan zakochana? Zdjęcie powodem domysłów Internautów
  3. Julia Wieniawa na odważnym nagraniu. Tak wiele jeszcze nigdy nie zobaczyliśmy