Rząd wydał wyrok na Biedronkę i Lidla? Szokująca decyzja Kaczyńskiego

Rząd wyszedł z inicjatywą, która bez wątpienia przerazi właścicieli takich sieci dyskontów jak Lidl, Biedronka czy Kaufland. Wszystko wskazuje na to, że to Jarosław Kaczyński postanowił zarządzić zmiany, które dla zagranicznego, potężnego kapitału mogą okazać się brzemienne w skutkach. W tle są naprawdę gigantyczne pieniądze.

 • Biedronka i Lidl w opałach – rząd zrobi coś, co zapowiadał od dawna
 • PiS spełnia kolejne obietnice – tego dopominał się tzw. twardy elektorat
 • Gigantyczne pieniądze mogą trafić do budżetu państwa
 • Najprawdopodobniej inicjatorem nowego projektu był sam Jarosław Kaczyński

Pieniądze, które wypływają z Polski na zachód co miesiąc liczone są w miliardach złotych. Mowa tutaj rzecz jasna o samym rynku dyskontów. Z kolei w skali roku są to już setki miliardów. Największy udział ma rzecz jasna grupa Jeronimo Martins – właściciel sieci Biedronka. Jednakże Lidl, Kaufland czy Carrefour z coraz większym zapałem gonią Portugalczyków. Polski rząd chce przerwać hegemonię obcego kapitału.

Biedronka i Lidl w opałach – rząd celuje w ogromne pieniądze

Politycy Prawa i Sprawiedliwości bardzo głośno mówili w ostatnich latach o konieczności nałożenia wyższego opodatkowania na dochody zagranicznych korporacji działających w Polsce. Ku niezadowoleniu zwolenników partii rządzącej, nie podjęto w tym kierunku radykalnych działań. Jarosław Kaczyński i jego ludzie mają jednak inny, jeszcze ciekawszy pomysł.

Jak bowiem zapowiedział rząd, już wkrótce Biedronka czy Lidl mogą doczekać się w Polsce potężniejszej konkurencji, niż kiedykolwiek. Do gry chce wkroczyć państwo. Początkowe doniesienia nie obfitowały w konkrety. Dziś jednak projekt zaczyna nabierać konkretnych kształtów. Najpierw rząd chce przygotować „dobry grunt pod interesy”, łącząc zależne od państwa podmioty, które wkrótce najpewniej staną się dostawcami dla dyskontu zarządzanego przez państwo. „Odbywać się to będzie w oparciu o Krajową Spółkę Cukrową, która jest obecna na kilku rynkach, m.in. cukru, skrobi i zboża”.

Jarosław Kaczyński zarządził rewolucję?

To właśnie prezes PiS najgłośniej, zresztą już od wielu lat, narzeka na zagraniczny kapitał, który od 2004 roku zyskuje w naszym kraju coraz szersze przywileje. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, to właśnie taki stan rzeczy spowodował upadek polskich firm w wielu branżach. Jak wiadomo, ogromne pieniądze płyną dziś za granicę – głównie do Niemiec, Francji i Portugalii, a także na Wyspy Brytyjskie. Czas na zmiany. Czy państwowa spółka będzie uprzywilejowana? Tego rzecz jasna nie jesteśmy dziś w stanie stwierdzić. Można jednak zakładać, że – mówiąc oględnie – nie będzie na gorszej pozycji wyjściowej, niż np. portugalska Biedronka.

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, rząd nie będzie tworzył konkurencji dla sieci takich jak Lidl i Biedronka od podstaw. Nietrudno się bowiem domyślić, że takie przedsięwzięcie byłoby niezwykle trudne do zrealizowania. Na celowniku znalazła się jednak jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce – brytyjskie Tesco. „Rz” podała ostatnio, że to właśnie tę markę na rynku polskim chce przejąć państwo. Wówczas częściowo unikniętoby problemów z logistyką czy chociażby lokalizacjami sklepów.

W całość miałby zaangażować się koncern Orlen. Oprócz rzeczonej brytyjskiej sieci, rząd skupia swoją uwagę również na sieci Żabka. Ta jednak może być trudna do nabycia. Jej właściciele czerpią bowiem ogromne zyski z działalności w naszym kraju. Oferta państwa musiałaby zatem opiewać na niewyobrażalne wręcz kwoty.

źródło: rp.pl, Business Insider

OTOPRESS
OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

45 KOMENTARZE

 1. W końcu zaczęliście myśleć dawno powinniście położyć łapę na dyskontach brawo jestem z was dumny.Szacun.

  323
  257
  • ciekawe jak do tej pory wszystko za co sie wzięli to spierdolili Panie dumny
   Kiedyś mieliśmy wszystko państwowe nawet kible do których nie dało sie wejść i z tego jesteś dumny

   298
   124
  • To tekst typowo przedwyborczy. Nie można blokować, czy inaczej opodatkowywać firm ze względu na kraj pochodzenia. Władza dobrze o tym wie ale wie też, że ludzie nie wnikają i nie znają się na tym. Trzeba stworzyć realną konkurencję dla firm zagranicznych, a na to się nie zanosi, bo się trzeba znać i nie być pazerny….

   161
   32
 2. Szum medialny, obiecanki, cacanki… Wystarczyłoby nie oddawać w ręce zagranicznych bandytów złóż naturalnych jako to zrobiono wczoraj w Sejmie…

  218
  50
  • Jedni oddają za darmo z koalicji /Po_paprancy/ zagranicznym inwestorom a teraz plują na PiS że dobrze robi ot pranie mózgów i tacy się wypowiadają nie mając żadnej wiedzy

   84
   159
 3. No i już można obsadzić na stołkach rodzinę i znajomych plan jest a czy coś z tego wyjdzie nieistotne. Tak jak cpk łąka jest to i prezes i zarząd jest ktoś łąką zarządzać musi żeby bezkarnie krowy się nie pasły.
  Elektrownia jądrowa miała być i powtórka z rozrywki zarząd prezes ale czego? No cóż kto to wie. Ciemny lud kupi wszystko też i plan z państwowym dyskontem. Choć zaraz zaraz Żabka to dyskonty? Żabka nie ma swoich sklepów Właścicielem jest ale franczyzobiorca

  158
  39
  • Chyba płacą podatki i myślę że nie małe
   na tym opiera się handel.A może ktoś z was poszedłby do polskiego sklepy np
   w Wielkiej Brytanii i zobaczył ceny artykułów przywiezionych przez polskich przewoźników.Oczy w karuzele idą.

   45
   5
 4. Bardzo dobrze w końcu przybraliśmy politykę jaka prowadzą Niemcy (Tak się robi pieniądze). Jeszcze tylko brakuje nam ludzi swoich podłożyć, do ich rządu tak jak to zrobili Niemcy w przypadku PO.

  84
  107
 5. Brawo i jeszcze raz brawo Za złodziejskich rządów SLD PO itp. wpuścili sobie równych zlodzieji którzy chcą tylko zarabiać kosztem państwa Polskiego i Polskich pracowników Nie od dziś wiadomo że Polak zjeść i wypić musi czyli tak czy inaczej pójdzie na zakupy do sklepu A czy to będzie Lidl Biedronka czy jakiś inny market co za różnica W Niemczech Lidl płaci 1700 euro pracownikowi i żyje A u nas chwalą się że dają Polskiemu niewolnikowi zarobić 3000 zł Szok Płaczą i narzekają że podatki i płace rosną i co? Dalej się rozwijają i śmieją się że Polak daje się na to nabrać jak to im jest źle Czas najwyższy aby wreszcie pieniądze zostawały w kraju Co by nie powiedzieć o Kaczyńskim to nie można mu zarzucić jednego Takiego patrioty Polska jeszcze nie miała Od bardzo dawna chodzę do w stu procentach Polskich sklepów i kupuję za pomocą aplikacji Pola Polskie produkty Wspieram Nasz Kochany Kraj tym samym

  157
  199
  • Taa. Młody jesteś chyba albo masz krótką pamięć. PZPR, Polska Rzeczypospolita Ludowa, PSS Społem, PGR…..kojarzysz? Tak dobrze ci wtedy było?

   182
   46
   • Hej wy politykierzy , a kto pracuje w tych zagranicznych dyskontach ? . W każdym Lidlu i Biedronce kierownikami sklepów są polacy ekspedientkami polki to o co chodzi ? Chyba stworzone możliwości do handlu i rynek zbytu . Chyba już przyszła pora pracować na swoim a nie jak kolokwialny bialy murzyn ? . Jeśli interesuje Cię przyszłość Polski stawiaj na siebie a nie na obcokrajowca . Jak tak Ci tęskno do nich jedź do EU tam potrzebują do pracy tych bez tożsamości !

    40
    13
 6. Handel nie lubi pustki. Gdy zniknęłyby zagraniczne sieci handlowe, to na ich miejsce zaraz by powstały nowe. Dobrze by było gdyby były polskie.
  Tak że to bardzo dobry plan.
  P o p i e r a m

  112
  81
 7. Oby w końcu ktoś zrobił z tym jeb… lidlem. Nie ma to jak szwabom ładować kabze co nas okradali i zniszczyli doszczętnie.

  84
  119
 8. Ludzie, róbcie zakupy w Dino. To polska marka w rękach polskiego właściciela. Gorąco polecam. To świetny sklep ze stoiskiem ze świeżym mięsem, a nie opanowanym w plastik.

  142
  18
 9. To jest mydlenie oczu. Nie zrobi panstwo konkurencji dla prywaciarza. Za slabo jest zarzadzane. Kto w to wierzy …wspolczuje. W historii jest wiele takich prob. Tylko mentalnosc kupujacego moze to zmienic. Zmienic przez np uswiadamianie mlodych. No ale zobaczymy.
  Polecam aplikacje „Pola”.

  61
  24
 10. Powaga? Jaka korzyść dla PiSiorów żeby podatki podnieść biedronkom i innym? Żadna, bo kasa pójdzie do skarbu państwa i tyle. ALE stworzyć nowy podmiot ” Państwowy” potężny i generujący dużo stołków dla kolesi to jest myśl…… Ktoś ma wątpliwości o co chodzi?

  100
  39
 11. Było „PSS Społem” będzie „PSS Kaczem” a stołki prezesów będzie rozdawał sam Prezes nad Prezesami. Potem będzie powrót to „Państwowych Gospodarstw Rolnych” i brakuje tylko zmiany nazwy kraju na Polska Kaczopospolita Ludowa. Brawo Kaczor, super że bierzesz się za te złe kapitalistyczne Portugalskie świnie, zmieciesz im i bedziesz miał sporo stołków do rozdania w zamian za lojalność TOWARZYSZY.

  216
  56
 12. Naprawdę są tu tacy naiwni żeby nie rozpoznać intencji? Czytam komentarze „brawo….” Przecież to oczywiste, trybunał obstawiony, sądy obstawione, tvp obstawione i stołki się kończą. Trzeba stworzyć nowe stolki dla wyznawców ale jak? No powiemy tej chołocie „koniec z wywożeniem naszych pieniędzy” i buractwo bedzie nas na rekach nosić a my ładnie wszystko ogarniemy. Z Panstwowych pieniędzy zbudujemy a doić będą koledzy na stołkach.

  119
  39
  • Jest to prosty plan, niszeniu zagranicznych marek rząd przestał zarabiać to zaczęli się dobierać do nich.
   Proszę pamiętać że jeśli to wypali produkty w tych sklepach będą o wiele drosze.
   Mieliśmy polskie marki sklepów ceny były zabujcze i gdzie są sprzedane xd tu rządzi pieniądz.
   Z automatu obecne sklepy podwyszyly by ceny również aby nie upadły więc z czego tu się cieszyć że my zwykli konsumenci będziemy płacili więcej bo ktoś ma kaprys wymyślił biznes plan jak sobie kieszeń uzupełnić.

   26
   8
 13. Gdyby naprawdę chodziło o polski kapitał to POLSKI PRZEDSIEBIORCA miałby latwiejsze życie, ulgi itp…. Dzieki którym w krótkim czasie powstałaby potęga zjadajaca Biedronkopodobnych. Tymczasem ulgi miały markety, molochy z obcym kapitałem a Polaczek dojony był jest i będzie.

  110
  7
 14. Debile nie widzicie ze to wszystko jest robione pod publikę wszystko jebnie po wyborach i nadal będzie wielki CHUJ a jebane tepaki łykają jak młody pelikan co powie PiS(Pogardą i Skuwrysynstko😁)!!!!!!!

  33
  12
 15. Jest to prosty plan, niszeniu zagranicznych marek rząd przestał zarabiać to zaczęli się dobierać do nich.
  Proszę pamiętać że jeśli to wypali produkty w tych sklepach będą o wiele drosze.
  Mieliśmy polskie marki sklepów ceny były zabujcze i gdzie są sprzedane xd tu rządzi pieniądz.
  Z automatu obecne sklepy podwyszyly by ceny również aby nie upadły więc z czego tu się cieszyć że my zwykli konsumenci będziemy płacili więcej bo ktoś ma kaprys wymyślił biznes plan jak sobie kieszeń uzupełnić.

  20
  4
 16. Komuna wam się znowu marzy?! Wszystko państwowe i prywaciaże gnębieni?
  Mój dziadek musiał zamknąć warsztat stolarski w latach 50tych ( choć miał maszyny ludzi) bo komuna mu dojeb.. a takie podatki że musiał sprzedać wszystko i i pójść na państwowe!
  Nie dorośliście do demokracji kołchoźniki!!!!!
  Wszystko chcecie państwowe i za darmo!
  Oczywiście według was to prawicowe wartości!🤣🤣🤣🤣

  39
  2
 17. podatkami nie zatrzymamy odpływu kapitału, tylko my konsumenci zapłacimy więcej za artykuły, polska sieć sklepów pomysł fajny, ale chyba niewykonalny, jeszcze ptzez te pomysły Orlen padnie, a ile ,,maseczek bez atestu” chłopaki kupią

  42
  6
 18. Tak wspierają niby rodzimą gospodarkę, a co zrobili z testami na covid? A no dali zarobić „kolesiom” (którzy za test wołali od 124 do 204zł za sztukę, a kupowali po 34zł) i firmie tureckiej -choć była polska firma, która produkowała testy lepsze i miały kosztować ok.64zł.

  54
  8
 19. Wszyscy coś piszą nie trzeba być nie wiadomo jak inteligentnym aby wstecz się cofnąć 25 no 29 lat dokładnie i tego już nikt nie pamięta że państwo wcześniej długi zaciagało za granicą na rozwój Polski a przyszły lata 90 i za darmo oddali państwowe firmy albo za śmieszne pieniądze ktoś teraz biznesy kręci a społeczeństwo dalej spłaca długi i tak to jest ściąga się Niemców i innych aby inwestowaniu i daje się im 20 lat ulg zwolnień z opłat i luksosow a każdy Polak za to płaci .Dobrze się pisze wszystkim co nie zrobią jak u władzy będą a są u władzy i co patrzy w umowy podpisane w 90 latach i nic nie zrobi bo jest umowa i tak jest z wszystkim .U nas powinna rządzić jedną osoba twardą ręką coś w stylu Putina nie dyktatura ale jak to się mówi H…. ale jednakowo

  14
  8
 20. Hahahaha. Dobre żarty. Oni nawet koni nie potrafią hodować. I ten rząd chce być konkurencją dla kogokolwiek… Żal.pl

  31
  5
 21. Po pierwsze, nikt nikogo nigdy nie przymuszał, by robił zakupy w Lidlu, Biedronce czy Kauflandzie.
  Po drugie, najchętniej postawiłbym za kasami geniuszów z PiS, niech popróbują uczciwej pracy… Chociaż lepiej nie – Szumowski sprzeda bratu rower za cenę wrotki, Moraeiecki zrobi manko, Szydło stwierdzi, że to wina PO, a Suski nie zrozumie instrukcji obsługi szczotki do sklepowego klozetu.

  29
  7
 22. Wierzę ,że dadzą radę bezkarnym sieciom sprawiedliwie nałożyć podatki bez żadnej taryfy ulgowej
  Mieli do tej pory z opozycja ,ale nasi są silniejsi ,bo z Bogiem współpracują

  7
  22

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze informacje

Justyna Kowalczyk przeżyła horror. Sama ogłosiła przykrą wiadomość

Niewątpliwie, jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek nie ma ostatnio zbyt wiele szczęścia. Niestety, Justyna Kowalczyk przekazała smutną informację na swoim Twitterze. Czy ten...

Pyszny sposób na: galaretka z kurczaka z jajkiem [PRZEPIS]

Galaretka z kurczaka z jajkiem w takiej postaci bardzo często gości na stole podczas specjalnych bankietów, gdyż znakomicie spełnia się w roli przystawki na...

Ekspert ocenił zachowanie posła PO. Szokująca diagnoza

Sławomir Nitras znów dał o sobie znać. Poseł Platformy Obywatelskiej zachowywał się agresywnie wobec polityków Prawa i Sprawiedliwości, Sebastiana Kalety i Jacka Ozdoby, a...

Polityk Konfederacji zdradza na kogo powinni zagłosować wyborcy Bosaka

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski walczą o urząd prezydenta RP. Większość uwagi jednak skierowana jest na wyborców Krzysztofa Bosaka (Konfederacja). Wielu ekspertów twierdzi bowiem,...

Skandal na spotkaniu z Dudą. Polityk pokazał szokujący film (WIDEO)

Joachim Brudziński, polityk Prawa i Sprawiedliwości, opublikował na swoim profilu skandaliczne nagranie. Widać na nim, jak przeciwnicy Andrzeja Dudy wykrzykują obraźliwe hasła na spotkaniu...

ZOBACZ KONIECZNIE

Skandal na spotkaniu z Dudą. Polityk pokazał szokujący film (WIDEO)

Joachim Brudziński, polityk Prawa i Sprawiedliwości, opublikował na swoim profilu skandaliczne nagranie. Widać na nim, jak przeciwnicy Andrzeja Dudy wykrzykują obraźliwe hasła na spotkaniu...

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Justyna Kowalczyk przeżyła horror. Sama ogłosiła przykrą wiadomość

Niewątpliwie, jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek nie ma ostatnio zbyt wiele szczęścia. Niestety, Justyna Kowalczyk przekazała smutną informację na swoim Twitterze. Czy ten...

Pyszny sposób na: galaretka z kurczaka z jajkiem [PRZEPIS]

Galaretka z kurczaka z jajkiem w takiej postaci bardzo często gości na stole podczas specjalnych bankietów, gdyż znakomicie spełnia się w roli przystawki na...

Ekspert ocenił zachowanie posła PO. Szokująca diagnoza

Sławomir Nitras znów dał o sobie znać. Poseł Platformy Obywatelskiej zachowywał się agresywnie wobec polityków Prawa i Sprawiedliwości, Sebastiana Kalety i Jacka Ozdoby, a...

Polityk Konfederacji zdradza na kogo powinni zagłosować wyborcy Bosaka

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski walczą o urząd prezydenta RP. Większość uwagi jednak skierowana jest na wyborców Krzysztofa Bosaka (Konfederacja). Wielu ekspertów twierdzi bowiem,...

Skandal na spotkaniu z Dudą. Polityk pokazał szokujący film (WIDEO)

Joachim Brudziński, polityk Prawa i Sprawiedliwości, opublikował na swoim profilu skandaliczne nagranie. Widać na nim, jak przeciwnicy Andrzeja Dudy wykrzykują obraźliwe hasła na spotkaniu...

Wojciech Kowalczyk pojechał po Dudzie. Nazwał go „wieśniakiem”!

Wojciech Kowalczyk, były piłkarz m.in. Legii Warszawa, nie oszczędził Andrzeja Dudy. Ekspert internetowej telewizji Weszło TV nie zostawił na urzędującym prezydenckie suchej nitki. Wojciech Kowalczyk...

Książę Harry i Meghan Markle zaskoczą wszystkich? Chodzi o ich syna Archiego

Można przewrotnie powiedzieć, że dzień bez wiadomości ws. brytyjskiej rodziny królewskiej to dzień stracony. Zatem tradycyjnie, brytyjskie media doniosły o tym, co nowego u...