Książę Harry: „nadszedł czas, aby mówić otwarcie”

Książę Harry oświadczenie

Odkąd Książę Harry i Meghan Markle przeprowadzili się za ocean rzadko wypowiadają się oficjalnie. Jednakże, ku zaskoczeniu wielu, właśnie wydali ważne oświadczenie. Co ciekawe, mówią wprost, że „nadszedł czas, aby mówić otwarcie”.

Książę Harry i Meghan Markle przerywają milczenie

Z pewnością wielu zastanawia się, co spowodowało, że książęca para zdecydowała się wypowiedzieć publicznie. Otóż, chodzi o ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych. Książę Harry i jego małżonka nie mogli pozostać obojętni na to, co dzieje się obok nich.

Jak pewnie wszyscy słyszeliśmy, 25 maja w tragicznych okolicznościach zmarł Afroamerykanin George Floyd. Zebrane do tej pory dowody wskazują, że za jego śmierć odpowiada policjant, a cała tragedia miała podłoże rasistowskie.

Meghan Markle i Książę Harry wydali poruszające oświadczenie w tej sprawie. Zdaniem książęcej pary nadszedł czas na niewygodną rozmowę na temat rasy i rasizmu. Wg Sussexów ważną rolę powinni odegrać młodzi ludzie, którzy muszą się opowiedzieć przeciwko niesprawiedliwości.

Wnuk Elżbiety II wraz z żoną mówi otwarcie, że milczenie nie jest żadnym rozwiązaniem. W końcu każdy z nas może przyczynić się do wprowadzania pozytywnych zmian, do budowania lepszej przyszłości. Książęta Sussex nawołują do rozmowy, edukacji na rzecz równouprawnienia.

Trzeba zaznaczyć, że zaangażowanie wnuka królowej nie powinno dziwić. W końcu jego żona, czyli Meghan Markle ma mamę Afroamerykankę. Zatem temat rasizmu nie jest jej obcy. Zresztą, Książę Harry wraz z małżonką działali na rzecz równego traktowania wszystkich ludzi, bez względu na kolor skóry, dużo wcześniej. Warto przypomnieć, wizytę książęcej pary w Afryce. To właśnie wtedy, Księżna Sussex poruszyła temat równouprawnienia. Mało tego, w rozmowie z afrykańskimi kobietami, nazwała samą siebie „kolorową kobietą”.

Źródło: extra.ie

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  1. Książę Karol szczerze o swojej chorobie. Poruszające słowa
  2. Prognoza pogody nie napawa optymizmem. To będzie jak piekło
  3. Urząd Skarbowy zaciera ręce na pieniądze emerytów
Maria Paweł
Dziennikarka OTOPRESS. Piszę, bo lubię. Ulubione tematy: show-biznes, sport i podróże. Z wykształcenia filolog obcy. Cenię ludzi kreatywnych.