Miałeś lecieć linią Ryanair? Zobacz, co cię czeka

Ryanair-wazna-wiadomosc

Z powodu epidemii koronawirusa odwołano większość połączeń lotniczych. Teraz, kiedy sytuacja zaczyna się stabilizować, linie lotnicze zaczynają podejmować działania, od których może zależeć ich przyszłość. Właśnie pojawiła się ważna informacja dla osób, które są klientami irlandzkiego przewoźnika Ryanair. 

Klienci linii Ryanair będą zadowoleni?

Bez wątpienia, w skutek pandemii irlandzki przewoźnik stracił nie tylko pieniądze, ale i dobry wizerunek. Zgłaszane przez klientów problemy z otrzymaniem zwrotu pieniędzy za odwołany lot, niedziałające formularze zwrotu – to wszystko z pewnością nie przysporzyło zwolenników linii Ryanair.

W końcu, prezes irlandzkiego przewoźnika obwieścił coś, co zaskoczyło, ale jednocześnie ucieszyło klientów giganta. Otóż na antenie BBC, Michael O’Leary zapewnił, iż każda osoba, której lot odwołano, otrzyma zwrot środków.

Chcę zapewnić wszystkich, że wasze pieniądze są bezpieczne. Jeśli chcecie zwrotu gotówki, to ją otrzymacie, ale prosimy o cierpliwość, bo musimy zmagać się z rekordową liczbą wniosków, a mamy ograniczoną liczbę pracowników zajmujących się tym w naszych biurach.

Prawdopodobnie, zastanawiacie się teraz, kiedy pieniądze wrócą na Wasze konta. Jak informuje szef linii Ryanair najpóźniej za 3 miesiące wszystkie zwroty zostaną zrealizowane.

Jednocześnie, prezes irlandzkiego przewoźnika zaznaczył, iż aktualnie Ryanair zajmuje się 35 milionami zwrotów. Dla porównania, przed wybuchem epidemii było ich tylko 10 tysięcy tygodniowo.

Warto odnotować, iż z danych, przedstawionych przez O’Leary’ego wynika, iż Ryanair rozpatrzył już 40 procent wniosków. W związku z tym, do klientów wróciło około 500 milionów euro.

Podsumowując, wydaje się, iż niedoszli pasażerowie linii Ryanair powinni z zadowoleniem przyjąć słowa szefa irlandzkiego przewoźnika. Co prawda, będą musieli poczekać jakieś 10-12 tygodni, ale wizja odzyskania pieniędzy z pewnością cieszy.

Źródło: fly4free

Maria Paweł
Dziennikarka OTOPRESS. Piszę, bo lubię. Ulubione tematy: show-biznes, sport i podróże. Z wykształcenia filolog obcy. Cenię ludzi kreatywnych.
3
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x