Smoleńsk. Macierewicz ukrywa prawdziwych sprawców katastrofy?

Antoni Macierewicz
Smoleńsk. Antoni Macierewicz

SMOLEŃSK. Wydaje się, że po chwilowym uspokojeniu katastrofa w Smoleńsku znów wraca na nagłówki gazet. Wszystko przez sprawę sądową, która została wytoczona przeciwko Macierewiczowi. Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej, Antoni Macierewicz ukrywa sprawców katastrofy smoleńskiej. Co na to były Minister Obrony Narodowej? O szczegółach całej sprawy przeczytać możemy w portalu Newsbook.

Antoni Macierewicz ukrywa wiedzę na temat Smoleńska?

Do katastrofy smoleńskiej doszło ponad 10 lat temu. Tragiczną śmierć poniosło 96 osób. Na pokładzie prezydenckiego Tu-154 znajdowała się między innymi para prezydencka, Lech i Maria Kaczyńscy, a także szefowie polskich instytucji państwowych, przedstawiciele Sejmu, Senatu, Sił Zbrojnych RP, duchowni oraz inne, ważne dla polskiego państwa osoby.

Antoni Macierewicz to osoba, która przez wiele miesięcy starała się wyjaśnić, jego zdaniem, prawdziwe przyczyny katastrofy. Dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość nie zgadzało się z raportem komisji Jerzego Millera. Z każdym dniem jednak narastały kontrowersje wokół komisji Macierewicza. Sam Smoleńsk zamiast pojednać, jeszcze bardziej podzielił politycznych przeciwników oraz Polaków. Jednak tak ostro, jak teraz jeszcze nie było.

Okazuje się, że politycy Platformy Obywatelskiej, za pośrednictwem pełnomocnika, Romana Giertycha skierowali sprawę przeciwko Macierewiczowi do sądu. Przeczytaj o szczegółach w portalu NEWSBOOK (kliknij tutaj).

źródło: Newsbook

POLECAMY TAKŻE:

  1. Zalecenia rządu to istny absurd. Polacy są zdezorientowani nowymi informacjami
  2. Kompromitacja posłów Platformy Obywatelskiej. Śmieje się cała Polska
  3. „Rosja może ruszyć na Europę”. Niepokojąca opinia o III wojnie światowej
  4. Tusk kolejny raz uderza w Morawieckiego. Kulisy słynnej sprawy o PiS