Janusz Korwin-Mikke zaskoczył. „To będzie kosztowało Dudę tysiące głosów”

Janusz Korwin-Mikke Andrzej Duda

Janusz Korwin-Mikke odniósł się do „afery”, która wybuchła w ostatnich kilkudziesięciu godzinach prezydenta Andrzeja Dudy. Lider Konfederacji, jak zwykle, do sprawy odniósł się w sposób absolutnie nietuzinkowy.

Andrzej Duda porównał ideologię LGBT do komunizmu – takie nagłówki oglądaliśmy w światowych mediach tej niedzieli. Na fakt, iż wypowiedź naszego prezydenta zatoczyła szersze kręgi, niż można się było spodziewać, masowo zwracali uwagę politycy opozycji.

Między innymi Radosław Sikorski ochoczo tłumaczył na polski krytyczne wobec postawy prezydenta Dudy nagłówki. W tej sprawie opozycja parlamentarna i wspierający ją politycy są rzecz jasna zgodni. „Wstyd”, „obciach” – takie oceny raz po raz rzucają w kierunku głowy państwo. Jednakże Janusz Korwin-Mikke patrzy na sprawę pod innym kątem.

"Obciach". Radosław Sikorski ujawnił, co o Andrzeju Dudzie piszą zachodnie media

Janusz Korwin-Mikke: Andrzej Duda wykazał niedopuszczalną słabość

Jak napisał na Twitterze lider wolnościowców, taka postawa będzie kosztowała Andrzeja Dudę sporo głosów. Korwin-Mikke nie ma jednak na myśli samej wypowiedzi prezydent na temat LGBT. JKM mówi natomiast o fakcie, że Andrzej Duda… przeprosił za te słowa.

Oto, dlaczego Rafał Trzaskowski przegra wybory prezydenckie 2020 (5 powodów)

To będzie Jego Ekscelencję Andrzeja Dudę kosztowało tysiące głosów. Nie – nie to, że to powiedział; to, że za te słowa przeprasza i wykręca kota ogonem. To niedopuszczalna słabość! – grzmi Janusz Korwin-Mikke.

Przyznać trzeba, że Janusz Korwin-Mikke potrafi zaskakiwać, jak żaden inny polityk w naszym kraju. Podczas gdy jedni mówią „a”, a drudzy „b”, lider Konfederatów analizuje zupełnie inne wątki. Czy w tej sprawie ma rację? Okaże się już końcem czerwca, gdy poznamy wyniki I tury wyborów prezydenckich.