Wojciech Cejrowski ostrzega przed obietnicą PiS. „To wyjdzie dopiero po fakcie”

Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski w ostatnim okresie nie pojawia się na pierwszych stronach polskich gazet. Nie przestaje jednak komentować tego, co dzieje się w naszym kraju. W najnowszej audycji ostrzegł przed jedną z najnowszych, flagowych obietnic Prawa i Sprawiedliwości.

Każdy kolejny program socjalny rządu Zjednoczonej Prawicy to strzał w dziesiątkę. Zaczęło się rzecz jasna od 500 plus. Później przyszedł czas między innymi na wyprawki dla dzieci w wieku szkolnym, dopłaty do leków dla seniorów czy 13. i 14. emeryturę. Natomiast w obliczu bieżącej kampanii powraca temat kolejnego programu socjalnego autorstwa PiS.

Wojciech Cejrowski ostrzega przed nim entuzjastycznie usposobionych wyborców partii rządzącej. Wydaje się przecież, że projekt „bonów turystycznych” dla polskich rodzin nie może mieć haczyka. Znany podróżnik usnuł jednak teorię, według której możemy być srogo rozczarowani już na etapie realizowania rzeczonego „vouchera”.

Janusz Korwin-Mikke zaskoczył. "To będzie kosztowało Dudę tysiące głosów"

Wojciech Cejrowski ostrzega przed najnowszą obietnicą PiS

Wszystko wskazuje na to, że wakacyjne wsparcie dla polskich rodzin nie zostanie wypłacone w gotówce. Wciąż trwają prace nad tym projektem, natomiast najprawdopodobniej obywatele dostaną bon, który będzie można realizować w określonych biurach turystycznych czy ośrodkach. Na tę chwilę naprawdę trudno gdybać na ten temat.

Dariusz Matecki zwrócił się do Greenpeace Polska. Aktywiści zastygli we wstydliwym milczeniu

Gdyby Polak dostał np. 500 złotych, mógłby pójść do dowolnego ośrodka turystycznego i wydać swoje pieniądze. Ale to przecież będzie jakiś voucher, który pan może wydać tylko w określonych firmach – mówi w „Radiowym Przeglądzie Prasy” Wojciech Cejrowski. Dalej słyszymy iście czarny scenariusz. Dziennikarz dodaje, że o „drugim dnie” programu możemy dowiedzieć się dopiero po fakcie, oczywiście już po wyborach.

I żeby się dostać na listę tych firm, to na pewno jest już kolejka u pana ministra i sami znajomi w kolejce – przewiduje Cejrowski. Jeżeli faktycznie doszłoby do takiej sytuacji, to można przypuszczać, że wakacje wielu beneficjentów programu, nie należałyby do wymarzonych. Właściciele ośrodków objętych rządowym wsparciem chcieliby najpewniej zarobić na współpracy z państwem jak najwięcej, czyli przyjąć jak najwięcej rodzin, niekoniecznie pozostawiając im multum przestrzeni.

Najnowsza prognoza pogody dla Polski. Czekają nas kolejne słoneczne dni?

Trzeba jednak być dobrej myśli i dać rządzącym szansę na zrealizowanie planów w satysfakcjonujący wszystkich sposób. Wojciech Cejrowski często ma rację. Nierzadko zdarza się jednak, że jego polityczne prognozy się nie sprawdzają. Oby mylił się i tym razem, gdyż z rządowym wsparciem spore nadzieje wiążą zapewne tysiące rodzin.

źródło: własne, wiki