GIS wydał nowe ostrzeżenie dotyczące żywności. Nie jedz tego

GIS ostrzeżenie publiczne żywność

GIS ma ostatnio pełne ręce roboty. Nie dość, że nadal panoszy się COVID-19, to jeszcze na bieżąco kontroluje towary, które znajdują się na sklepowych półkach. Właśnie okazało się, iż jeden z produktów spożywczych zawiera niebezpieczne dla zdrowia bakterie Salmonella.

GIS ostrzega przed niebezpieczeństwem

Badania przeprowadzone przez służby sanitarne ujawniły, iż w popularnym produkcie spożywczym stwierdzono obecność bakterii Salmonella Amsterdam i Salmonella Livingstone. GIS informuje, iż 1 z 5 próbek okazała się skażona.

GIS zakomunikował, iż chodzi „KRESTO SEZAM”, 200 g. Produkt wyprodukowała firma VOG Polska Sp. z o.o. ze Skierniewic. Jak już wspominaliśmy, zanieczyszczenie stwierdzono tylko w przypadku jednej partii towaru. Chodzi o numer partii L200551V464. Trzeba dodać, że termin przydatności do spożycia skażonego sezamu to 31.08.2021 rok.

Warto zwrócić uwagę, że pałeczki Salmonelli są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Osoba, która spożyje zanieczyszczoną żywność, naraża się na zatrucie pokarmowe. Z tego powodu, GIS zaleca, aby nie spożywać wspomnianej partii sezamu. Co ciekawe, klienci mogą zwracać skażony towar do sklepu.

Na koniec wspomnijmy kilka słów na temat działań podjętych przez służby sanitarne. Jak czytamy: „Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała producenta/dystrybutora o negatywnych wynikach badań przedmiotowego produktu oraz zobowiązała przedsiębiorcę do podjęcia działań zgodnie z procedurą postępowania z wyrobem niezgodnym”.

 

W odpowiedzi, producent zaczął wycofywać zanieczyszczoną partię sezamu ze sklepów i hurtowni. Jednocześnie, firma Vog Polska Sp. z o.o. wystosowała stosowny komunikat, a także poinformowała o możności zwrotu towaru. Warto podkreślić, iż służby sanitarne nadzoruje cały ten proces. Ponadto, trwa ustalanie przyczyny skażenia sezamu.

Źródło: GIS

ZOBACZ TAKŻE