Niepokojący wpis polskiego lekarza nt. epidemii. Padły mocne słowa

dr Paweł Basiukiewicz
Koronawirus

Epidemia koronawirusa w naszym kraju cały czas się rozwija. To niepokoi Polaków. Dodatkowo zaniepokoić może ich wpis lekarza, Pawła Grzesiowskiego, który zabrał głos na temat pandemii. Medyk, mówiąc o ognisku zakażeń na Śląsku, używa bowiem dość enigmatycznego stwierdzenia.

Epidemia koronawirusa w Polsce zdaje się nie zwalniać. Resort zdrowia każdego dnia raportuje po kilkaset przypadków i kilkadziesiąt zgonów spowodowanych Covid-19. To coraz bardziej niepokoi Polaków. Są oni bowiem zdumieni faktem, iż rząd znosi kolejne obostrzenia, a zaraza wciąż się szerzy. Ponadto, w publicznej telewizji cały czas słyszy się, że jako kraj radzimy się z koronawirusem całkiem dobrze.

Ostatnio głos ws. rozwoju epidemii zabrał znany lekarz  Paweł Grzesiowski. Medyk zamieścił na Twitterze wpis, który zdecydowanie nie poprawi nastroju naszych rodaków. Chodzi oczywiście o Śląsk i rozwój epidemii w tym rejonie Polski. To tam znajduje się bowiem prawdziwe ognisko koronawirusa.

Niepokojący wpis polskiego lekarza nt. koronawirusa

Grzesiowski już na wstępie pisze o „niejasnej epidemii na Śląsku”. Ten tajemniczy zwrot może napawać Polaków niepokojem. Ci bowiem regularnie otrzymują informacje o poprawiającej się sytuacji w kraju, a tymczasem dynamiczny rozwój pandemii na Śląsku wciąż zaskakuje ekspertów.

Niepokojący wpis polskiego lekarza nt. epidemii. Padły mocne słowa
”]

W swoim wpisie lekarz zadaje sobie pytanie, w jaki sposób wirus szerzy się w tej części kraju. Podkreśla również, że lwia część chorych przechodzi Covid-19 bezobjawowo.

„Trwa niejasna epidemia na Śląsku. Kolejne setki przypadków w odległych miejscach. 98% bezobjawowych, wśród górników, ich bliskich i innych osób. Brak wyjaśnienia dróg i mechanizmów transmisji. Jak szerzy się wirus? Ścieki? Kontakty? Środowisko? Konieczne badania wirusologiczne” – pisze medyk.

„Ile wirusów izolowano od zakażonych na Śląsku? Ile zsekwencjonowano? Nie badamy przyczyn zakażeń, tylko raportujemy skutki. Czy są ośrodki badawcze w Polsce, zdolne wykonać szczegółowe analizy molekularne szczepów od zakażonych i ze środowiska?” – dopytuje.

Cały wpis Grzesiowskiego – TUTAJ.

ZOBACZ KONIECZNIE