Te pytania były warte milion w teleturnieju „Milionerzy”. Na ile z nich znasz odpowiedź?

Milionerzy

„Milionerzy” to teleturniej, który pozwala uczestnikom na wygranie ogromnych sum pieniędzy. Tytułowy milion zgarnęli jednak nieliczni, choć pytania warte tych kwot wcale nie były trudne. Na niektóre z nich potrafi opowiedzieć niemal każdy. W tej galerii przedstawiamy 10 z nich. Na ile udało Ci się poprawnie odpowiedzieć?

[ngg src=”galleries” ids=”35″ display=”basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ display_view=”default”]

Teleturniej „Milionerzy” jest emitowany przez antenę TVN już 21 lat. Widzowie uwielbiają program prowadzony przez Huberta Urbańskiego i chętnie kibicują uczestnikom w walce o milion. Taka wygrana padła zaledwie kilka razy, ponieważ tylko trzem osobom udało się wygrać najwyższą możliwą wygraną. 

Nam przed telewizorami te pytania wydają się banalnie proste, uczestnicy programu muszą jednak odpowiadać na nie przed kamerami i publicznością, co potęguje w nich stres. Niestety w wyniku tej sytuacji, czasami nie są w stanie logicznie myśleć i odpowiedzieć na zadane im pytanie. Stres wzrasta wraz ze wzrostem możliwej wygranej, zatem nic dziwnego, że czasami przy prostym pytaniu wartym milion pada jakaś głupota ze strony uczestnika. 

„Milionerzy” najdroższe pytania

Dotychczas zaledwie trzem osobom udało się wygrać milion. Ostatnia historyczna wygrana miała miejsce w ubiegłym roku, 14 marca. Pytanie warte tak ogromnych pieniędzy dotyczyło wtedy tajemnicy różańcowej, a uczestnikowi udało się prawidłowo na nie odpowiedzieć. To był ostatni przypadek, kiedy padła taka wygrana. 

Pierwszym uczestnikiem, który wygrał milion, był pan Krzysztof Wójcik, który poprawnie odpowiedział na pytanie dotyczące Czesława Mozila. Z kolei drugą osobą, która mogła cieszyć się wygraną, była pani Maria Romanek. Kobieta była emerytowaną nauczycielką Polskiego, a jej pytanie dotyczyło działań matematycznych. Pytanie, które usłyszała, brzmiało:

Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?
A: 12 321,
B: 1 234 321,
C: 111 111 111,
D: 123 454 321.

Graczka poprawnie wskazała, że prawidłowa odpowiedź to B. Niektórzy uczestnicy programu „Milionerzy” dosłownie otarli się o milion, a na ich pytania odpowiadało mnóstwo ludzi przed ekranami telewizorów. Przedstawiamy 10 pytań, które padły w teleturnieju o milion. Na ile z nich udało Wam się odpowiedzieć?