Na kogo zagłosuje Wojciech Cejrowski? Polacy zdumieni

Wojciech Cejrowski, znany podróżnik, zamieścił wpis na Facebooku. Odniósł się w nim do zbliżających się wyborów prezydenckich i swojego udziału w plebiscycie.

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, kampania wyborcza przybiera na sile. W sieci pojawia się coraz więcej sprzeczek pomiędzy politykami oraz ich sympatykami. Wśród internautów trwa również licytacja, kto na kogo zagłosuje i kogo wesprze w zbliżającym się plebiscycie.

W dyskusję postanowił włączyć się znany podróżnik Wojciech Cejrowski. Publicysta, który na bieżąco komentuje rzeczywistość polityczną, opublikował w serwisie Facebook mocny wpis. Odniósł się w nim do wyborów i swojego udziału w głosowaniu.

Wpis podróżnika wprawił w zdumienie Polaków. Ci bowiem nie spodziewali się takiej deklaracji ze strony Cejrowskiego.

Wojciech Cejrowski o swoim udziale w wyborach. Polacy zdumieni

Do swojego wpisu Cejrowski dołączył rysunkową grafikę. Na obrazku widzimy postać stylizowaną na podróżnika, zaś tuż obok napis. „Wysoce prawdopodobne jest, że Cejrowski pójdzie głosować na bosaka” – czytamy. Autor sugeruje w ten sposób, iż podróżnik i publicysta 28 czerwca może oddać głos na kandydata Konfederacji, Krzysztofa Bosaka. Okazuje się jednak, że sytuacja jest nieco skomplikowana.

Szybki przepis na pyszne ciasto. Zrobisz je w 15 minut, a goście będą prosić o dokładkę

W swoim poście na Facebooku Wojciech Cejrowski wyjaśnia, że nie zagłosuje na Krzysztofa Bosaka. Co więcej, wcale nie weźmie udziału w wyborach. Podróżnik przyznaje, że wpływ na to ma fakt, iż „PiS uniemożliwił głosowanie Polonii”. „Tak, wiem – proponuje się głosowanie korespondencyjne, ale ja nie uczestniczę w przekrętach, a głosowanie korespondencyjne to oszustwo” – uważa.

To jednak nie koniec. Wojciech Cejrowski w dalszej części swojego komentarza używa znacznie mocniejszych słów. Stwierdził bowiem, że nie chce przykładać ręki do „oszustwa wyborczego”. „Wyjaśniałem dlaczego w Radio WNET oraz kilku innych miejscach. Nie przyłożę ręki do oszustwa wyborczego” – napisał podróżnik.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pod wpisem Cejrowskiego rozgorzała ostra dyskusja. Internauci komentowali decyzję publicysty. „Dla Cejrowskiego ważniejsza jest woda w Arizonie niż wybory w Polsce” – napisał pan Michał. „Sądziłem, że ma Pan jednak tą lepsza wizję Polski” – dodał jego imiennik.