Kogo zaraził Adam Małysz? Spływają pierwsze dane

Adam Małysz koronawirus

Cała Polska żyje informacją o tym, iż Adam Małysz jest zakażony koronawirusem. Wiele osób zastanawia się, czy i ewentualnie kogo mógł zarazić nasz były skoczek narciarski. W końcu jakby nie było legenda polskich skoków na co dzień spotyka się z wieloma osobami, również tymi z pierwszych stron gazet.

Adam Małysz walczy z koronawirusem

Jak dobrze pamiętamy, trzy dni temu gruchnęła wiadomość o tym, iż były Mistrz Świata jest zarażony COVID-19. Adam Małysz ogłosił tę przykrą informację na swoim Instagramie. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnich dniach, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie.

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)

Były sportowiec podkreślił, iż niezwykle istotne jest to, aby wszystkie osoby, które miały z nim kontakt, przebadały się na obecność wirusa. Niewątpliwie jest to sprawa kluczowa, dzięki której można uniknąć kolejnych zakażeń. Jak przyznał sam Adam Małysz, mimo zarażenia, nie ma jak na razie żadnych objawów. To powoduje, iż niczego nie świadomy były skoczek narciarski, jeszcze przed postawieniem diagnozy, mógł kogoś zakazić.

Kto mógł się zarazić?

Niemalże natychmiast służby sanitarne rozpoczęły wdrażanie stosownych procedur. W ramach antywirusowych działań, badaniom na obecność COVID-19 poddała się nasza kadra z Kamilem Stochem na czele. Skoczkowie mieli bowiem kontakt z dyrektorem sportowym w czerwcu, a więc istniało prawdopodobieństwo, że Adam Małysz mógł ich zarazić.

Pierwotnie wyniki badań miały się pojawić dopiero w piątek. Jednakże, nieoczekiwanie, poznaliśmy je już w czwartek po południu. Jak poinformował sekretarz generalny PZN, Jan Winkiel, wszyscy w kadrze tj. skoczkowie i sztab szkoleniowy są zdrowi. A to oznacza jedno. Polscy skoczkowie mogą znów bez przeszkód przygotowywać się do nowego sezonu w Wiśle. 

Prawdopodobnie, to pierwsze wyniki osób, które potencjalnie mógł zarazić Adam Małysz. Póki co, czekamy jeszcze na rezultat badań Prezesa PZN, Apoloniusza Tajnera. Wg zapowiedzi mają się pojawić wieczorem w piątek lub w sobotę. Miejmy nadzieję, że i tym razem wynik będzie ujemny.

Źródło: Instagram, Sportowe Fakty

Zobacz także: