Robisz zakupy w sieci Lidl? Mamy dobrą wiadomość. Zyskasz nawet kilkaset złotych

Lidl będzie taniej

Klienci popularnej sieci Lidl mogą zacierać ręce. Mamy dla nich znakomitą informację. Już za kilka dni zapłacą za swoje zakupy mniej niż dotychczas. O zmianach, co ważne wprowadzonych na stałe, poinformowało samo kierownictwo polskiego oddziału giganta sprzedażowego.

Lidl reaguje na zmieniającą się sytuację

Niewątpliwie, Lidl często wprowadza wiele promocji na sprzedawany przez siebie asortyment. Jednakże są one zazwyczaj okresowe, trwają np. 7 dni. Natomiast obniżka, która wystartuje już za kilka dni tj. od 1 lipca, będzie miała charakter stały. Popularny dyskont obniży ceny około 1 tysiąca produktów. Wszystko z powodu zmiany stawki VAT na niższą, którą wprowadza Ministerstwo Finansów.

Obecna sytuacja nie jest najlepsza dla Polaków. W związku z epidemią wielu naszych rodaków ma problemy finansowe. Właśnie z tego powodu szefostwo Lidl Polska podjęło wspomniane kroki.

Światowa gospodarka, a w konsekwencji my wszyscy, stanęliśmy przed bezprecedensowym kryzysem. Każdy z nas jeszcze uważniej analizuje swój domowy budżet i przygląda się wydatkom. Widzimy, że cena, jej przystępność, częściej niż zwykle jest głównym faktorem, jeśli chodzi o decyzje zakupowe. 

Zapewnienie, że pełna wartość obniżki stawki VAT wybranych produktów zostanie przeniesiona na konsumentów, jest kolejnym wsparciem w kierunku wzmocnienia budżetów naszych klientów

Lidl w komunikacie nie kryje, że: „Dzięki takim obniżkom w skali roku może się okazać, że oszczędziliśmy nawet kilkaset złotych”. 

Co kupimy taniej w popularnym dyskoncie?

W tej chwili Lidl posiada ponad 700 supermarketów w naszym kraju. Wszystkie one będą sprzedawać wybrany asortyment taniej niż do tej pory. Jak wspominaliśmy, tańszy będzie ten towar, na który zmniejszono podatek VAT. Do grupy takich produktów wejdą: pieczywo, część asortymentu mleczarskiego, owoce, warzywa, artykuły dla niemowląt i dzieci, część orzechów oraz towary higieniczne dla kobiet.

Dagmara Kaźmierska odstawiła takie show w sklepie, że w sieci zawrzało

Przejdźmy jednak do konkretnych przykładów. Obniżka obejmie m.in następujące towary, które znajdziemy na półkach w popularnej sieci Lidl:

Bułka śniadaniowa fitness 0,96 zł zamiast 0,99 zł 
Bagietka z masłem czosnkowym 2,41 zł zamiast 2,49 zł 
BIO chleb żytni 5,07 zł zamiast 6,19 zł 
Ogórki małosolne (700 g) 5,81 zł zamiast 5,99 zł 
Jogurt Pilos z ziarnami zbóż kosztuje 1,54 zł zamiast 1,59 zł 
Migdały łuskane Alesto (200 g) 10,66 zł zamiast 10,99 zł
Pieluszki XL Lupilu 18,90 zł zamiast 19,49 zł 
Wkładki higieniczne normal Siempre 3,87 zł zamiast 3,99 zł 

Źródło: Radio Zet, Lidl

ZOBACZ TAKŻE