Mateusz Morawiecki zaniemówił po wejściu do piwnicy. Szokujące zdjęcie pojawiło się w sieci

Covid-19

Sytuacja pogodowa w Polsce zmusza wielu rodaków do podjęcia radykalnych kroków. Połamane drzewa, zalane domy i nieprzejezdne ulice to tylko kilka skutków nagłych zmian pogody. Mateusz Morawiecki również nie został pominięty i na własnej skórze odczuł kryzys związany z siłą żywiołu.

W ostatnich dniach przez Polskę przechodziły nawałnice, które szczególnie tragiczne w skutkach okazały się być dla mieszkańców Warszawy i okolic. Zalane ulice to nic w porównaniu z tym co stało się z niektórymi domami. Dorobek życia niektórych osób został doszczętnie zniszczony, a nieprzewidywalny żywioł nie zamierzał ustąpić nawet w przypadku premiera. Mateusz Morawiecki zdecydował przejść do piwnicy, by naprawić to co jeszcze dało się uratować. Okazało się, że skutki opadów są gorsze niż przypuszczał.

Mateusz Morawiecki pokazuje skutki żywiołu

W mediach społecznościowych premier zdecydował się podzielić zdjęciem ze swojego domu. Nawałnica, która przeszła nad jego osiedlem dała się odczuć wszystkim mieszkańcom. Jak podkreśla, cały wieczór musiał spędzić na usuwaniu skutków ulewy by uratować część swojego dobytku. Na opublikowanej fotografii możemy zauważyć mocno zabrudzoną podłogę oraz dywan. Czarne ślady zostały spowodowane nagłymi, obfitymi opadami, które dostały się do domu. Mateusz Morawiecki podkreśla, że w takich sytuacjach musimy być czujni i sprawdzić czy nasi sąsiedzi nie potrzebują pomocy.

Tuż pod zdjęciem pojawiło się mnóstwo komentarzy przejętych internautów. Większość z nich współczuła premierowi i łączyła się z nim w tych trudnych chwilach. Wiele osób zrzuciło winę na Rafała Trzaskowskiego, który ich zdaniem teraz gdy jest potrzebny w swoim mieście jeździ po Polsce. Oprócz tego niektórzy uważają, że prezydent Warszawy powinien szybko dowiedzieć się jak usprawnić kanalizację i deszczówkę w mieście zarządzanym przez siebie od dwóch lat.

Wybory prezydenckie 2020. Wiele osób podczas głosowania popełniło ten błąd. Aby go uniknąć zrób jedną rzecz

Jednak pojawiły się również osoby, które z ogromnym dystansem podeszły do zdjęcia. Ich zdaniem takie skutki nawałnicy to nic wielkiego w porównaniu z tym z czym się zmagali mieszkańcy Jasła czy Trzcinicy. To właśnie tam woda wlewała się do domów w ogromnych ilościach niszcząc wszystko na swojej drodze. Ponadto na zdjęciu, które opublikował Mateusz Morawiecki zarówno ściany jak i drzwi czy progi nie wskazują na to by woda wlała się do środka. Część osób sugeruje, że jest to fotomontaż mający na celu wzbudzić współczucie.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/281243396553530