Wybory prezydenckie 2020. Wiele osób podczas głosowania popełniło ten błąd. Aby go uniknąć zrób jedną rzecz

Wybory prezydenckie

Każdy z nas podchodzi do urn wyborczych z nadzieją, że nasz głos może odmienić życie w kraju. Z myślą, że może wprowadzić wiele zmian na lepsze. Jednak okazuje się, że wybory prezydenckie nie dla wszystkich są sprawiedliwe. Część głosów z pierwszej tury została unieważniona z wydawałoby się bardzo błahego powodu.

Wybory prezydenckie to kluczowy moment w życiu Polaków. Wielu od dawna może się pochwalić wybranym kandydatem, inni decydowali stojąc z długopisem nad kartą do głosowania. Jednak niezależnie od tego na kogo zdecydujemy się zagłosować musimy pamiętać o jednej, podstawowej rzeczy, która może zaważyć na losie naszego głosu. Okazuje się, że niektóre karty wyborcze na których rodacy zaznaczali swojego kandydata podczas pierwszej tury głosowania były nie ważne. W ten sposób ich głos nie trafił do żadnego z wymienionych panów. Podczas drugiej tury warto dokładnie przyjrzeć się swojej kartce ponieważ takie błędy mogą pojawiać się częściej, a nasza karta „wyląduje w śmietniku”.

Wybory prezydenckie 2020 – co zrobić by nasz głos był ważny?

Tuż po pierwszej turze pojawiły się informacje, które wprowadziły wielu wyborców w konsternację. Mianowicie na niektórych kartach wyborczych zabrakło jednej, bardzo ważnej pieczęci. W prawym dolnym rogu kartki zaraz obok pieczątki Państwowej Komisji Wyborczej powinna znajdować się pieczęć Obwodowej Komisji Wyborczej. Na wielu kartkach tego oznaczenia zabrakło. Ze względu na to, że większość wyborców nie była świadoma konieczności posiadania tej pieczęci na swojej karcie – bez namysłu wrzucili głos do urny.

Jednak wybory prezydenckie wymagają by każdy z głosów miał pieczątkę obu komisji. W przypadku braku którejkolwiek pieczęci nasz głos będzie nie ważny. Z pewnością jest to błąd pracowników, jednak nasza nieuwaga będzie skutkowała tym, że mimo prawidłowo wypełnionej karty nasz głos nie zostanie wzięty pod uwagę.

Andrzej Duda wyjawił szczegóły ułaskawienia pedofila. Ta informacja wywołuje ciarki

Aby uniknąć takiej sytuacji wystarczy po otrzymaniu karty do głosowania dokładnie się jej przyjrzeć. Jeśli obie pieczątki są na swoim miejscu możemy być spokojni i bez nerwów wrzucić swoją kartę do urny. W przypadku gdy zauważymy, że na karcie są braki – konieczne jest poinformowanie o tym incydencie komisję.

ZOBACZ TAKŻE