Jan Paweł II przed śmiercią powiedział coś zaskakującego. Ostatnie słowa znanych osób, trudno powstrzymać łzy

Jan Paweł II
Jan Paweł II

Jan Paweł II na łożu śmierci powiedział zaskakujące słowa, które zapadły w pamięć wszystkim wiernym. Podobnie zresztą jak inne znane osoby takie jak Kora, Matka Teresa, czy tragicznie zmarły Paweł Adamowicz. Czytając niektóre z nich ciężko powstrzymać łzy, sprawdźcie sami.

Żeby poznać ostatnie słowa kolejnej znanej osoby, kliknij „Następny” pod poniższym zdjęciem. 

Księżna Diana

Obraz 1 z 10

"Mój Boże, co się stało?" - brzmiały ostatnie słowa księżnej, która zginęła w wypadku samochodowym.

Jan Paweł II zaskarbił sobie sympatię wielu wierzących na całym świecie. Wieść o tym, że odszedł z tego świata wstrząsnęła wszystkimi. Dopiero po latach na jaw wyszło, co powiedział na łożu śmierci. Jego słowa dla wielu mogą okazać się zaskakujące, choć niektórzy zdziwieni nie będą. Były one oczywiście związane z Bogiem. Podobnie z resztą brzmiały słowa wypowiedziane przez Matkę Teresę, która przez całe swoje życie pomagała chorym i ubogim. 

Nie każdy z nich jednak wypowiadał tak oczywiste słowa. Niektórych nawet na łożu śmierci nie opuszczał humor i charyzma, która towarzyszyła im całe życie. Nie mniej jednak łzy same cisną się do oczu na samą myśl o tym, że tych wspaniałych osób nie ma już wśród nas. 

Jan Paweł II, ostatnie słowa 

Ostatnie pożegnanie bardzo często zapada w pamięć. Bez względu na to, czy to nasze pożegnanie z kimś bliskim umierającym, czy właśnie pożegnanie naszych idoli, czy autorytetów. Wielu z nich odeszło wskutek chorób, ale również przez tragiczne wypadki. Słowa tych, którzy zginęli w wyniku katastrof, najbardziej chwytają za serce. Były wypowiedziane pod wpływem chwili, kiedy z pewnością całe życie właśnie przelatywało im przed oczami. 

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, a wielu wiernych do dziś opłakuje jego śmierć. W ramach przypomnienia postanowiliśmy przywołać jego ostatnie słowa. W naszej galerii znajdziecie wzruszające pożegnania wielu znanych osób. Na samą myśl można uronić łzę.

Wróblewska Andżelika
Dziennikarka OTOPRESS. Napisz do autorki: wroblewska.andzelika@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x