Andrzej Duda wygwizdany przez mieszkańców miasta. Jedna z kobiet może trafić do więzienia

Andrzej Duda

Kandydaci na prezydenta odwiedzają miasta chcąc porozmawiać z wyborcami i pokazać jak wiele mogą zrobić dla kraju. Liczą na to, że w każdym z miast znajdzie się grono osób, które przyjmą ich z otwartymi ramionami. Andrzej Duda udając się do Nowej Soli nie miał pojęcia jak bardzo się mylił.

W dniu dzisiejszym Andrzej Duda odwiedził w woj. lubuskim Sulęcin i Nową Sól. W obu przypadkach odbiór prezydenta był daleki od ideału, a wśród głosów poparcia znalazło się również wiele osób, które bardzo negatywnie odebrało jego przyjazd. Jednak to w Nowej Soli wydarzyło się coś nieprawdopodobnego, co znacząco wpłynie na życie jednej z uczestniczek. Skandaliczne zachowanie kobiety spowodowało ogromne zainteresowanie mediów, a dzięki nagraniu udostępnionemu w sieci nie ma wątpliwości, że trafi przed sąd.

Andrzej Duda zmieszany z błotem – kobieta może trafić do więzienia na 3 lata

W internecie pojawił się film na którym możemy zobaczyć reakcje tłumu oczekującego na przybycie obecnego prezydenta. Liczne grono osób, które popierają działania prezydenta spotkało się z równie ogromną ilością ludzi, którzy z banerami Rafała Trzaskowskiego „buczeli” i gwizdali. Z pewnością nie jest to jedyna miejscowość, która tak skrajnie odebrała przyjazd prezydenta do miasta, jednak ten widok jest naprawdę zaskakujący. Szczególne zmieszanie wywołało zachowanie jednej z uczestniczek, która otwarcie wyraziła co myśli.

Kobieta wyraźnie nie przyszła na wiec wyborczy kibicować obecnemu prezydentowi, którym jest Andrzej Duda. Gdy tylko kamera skierowana została na jej twarz, ta w niecenzuralnych słowach wyraziła się o prezydencie. Widocznie nie zdawała sobie sprawy z powagi sytuacji i skutków jakie może jej przynieść takie zachowanie. Ponadto pod koniec ujęcia z uśmiechem na twarzy pomachała do kamery. Tymczasem obok niej stał mężczyzna, który z nieskrywaną radością cieszył się ze słów towarzyszki. 

Mateusz Morawiecki posunął się za daleko? Coraz więcej osób przestaje mu wierzyć

Na filmie opublikowanym przez Polskie Radio Zachód wyraźnie widać jak kobieta krzyczy do kamery „Je*** Dudę!”. W rezultacie wszczęto postępowanie w sprawie publicznego znieważenia prezydenta RP w czasie trwania spotkania wyborczego. Śledztwo jest prowadzone na podstawie art. 135 § 2. Kodeksu karnego. Możemy w nim przeczytać, że każdy kto publicznie znieważa głowę państwa podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności.

Na poniższym nagraniu wyraźnie widać, że Andrzej Duda nie został entuzjastycznie przyjęty w Nowej Soli.

ZOBACZ TAKŻE