Kamil Stoch uszczęśliwił kibiców. Na taką informację czekaliśmy wszyscy

Kamil Stoch uszczęśliwił kibiców

Kamil Stoch uradował swoich wielbicieli. W mediach pojawiła się wiadomość, której wszyscy kibice wyczekiwali od dłuższego czasu. Teraz można już tylko trzymać kciuki za naszego mistrza.

Kamil Stoch jak zwykle nie zawodzi

Przypomnijmy, iż przygotowania do tegorocznego Letniego Grand Prix, a także do zimowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich zostały poważnie zakłócone. Wszystko z powodu panującej epidemii COVID-19. Najpierw skoczkowie, w tym nasz Kamil Stoch, musieli przygotowywać się we własnych domach. Później, wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń, mogli uczestniczyć w zgrupowaniach, jednakże były one przeprowadzane w ściśle określonym reżimie sanitarnym.

Z powyższych powodów wielu fanów biało-czerwonych zastanawiało się czy i w jaki sposób odbije się to na formie ekipy Michala Doleżala. Pojawiły się obawy, zwłaszcza o to, czy 33-letni Kamil Stoch poradzi sobie z tą niezwykłą sytuacją. Wydaje się, iż właśnie poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

„GRZEJE” TERAZ W POLSCE

Popularny portal Skijumping.pl, powołując się na słowa Andrzeja Wąsowicza, uspokaja wielbicieli polskich skoków. Wspomniany Wąsowicz to prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego. Ponieważ niedawno zakończone zgrupowanie kadry miało miejsce w Wiśle,  mężczyzna na własne oczy mógł przekonać się jaka jest obecna forma Polaków. Oto co prezes powiedział o dyspozycji, którą w tej chwili prezentuje Kamil Stoch i jego koledzy.

Jestem pod wrażeniem dyspozycji Kamila Stocha. Niektóre z jego prób są niemal perfekcyjne, z pięknym lotem i nienagannym lądowaniem. Piotr Żyła przeskoczył obiekt, ale dla bezpieczeństwa podparł lądowanie. Miało to miejsce przy sprzyjającym wietrze pod narty. Dawid Kubacki na tym etapie testuje różne rozwiązania sprzętowe. Widzę duży postęp u Klemensa Murańki. Pozbierał się ten chłopak i oddaje przyzwoite skoki. Oczywiście, nadal widać różnicę dzielącą czołówkę kadry od dotychczasowych podopiecznych Macieja Maciusiaka, ale dystans się skraca. Bardzo regularny, na solidnym poziomie, jest też Stefan Hula.

Jak podkreślił Wąsowicz polscy skoczkowie są już spragnieni rywalizacji. W końcu to co wypracowywali na treningach, można najlepiej sprawdzić w trakcie zawodów. Najbliższa okazja ku temu to końcówka sierpnia. To właśnie w dniach 21-23 sierpnia odbędą się pierwsze zawody LGP w skokach narciarskich. Co ciekawe, odbędą się one w Wiśle.

Zatem jak widać, Kamil Stoch kolejny raz uszczęśliwił swoich kibiców. Wszyscy czekaliśmy na dobre informacje ws. jego formy i jak donoszą media, doczekaliśmy się.

Źródło: Skijumping.pl