Polityk Konfederacji zdradza na kogo powinni zagłosować wyborcy Bosaka

Patryk Marjan (Konfederacja) zdradza na kogo powinni zagłosować wyborcy Bosaka
Patryk Marjan (Konfederacja) zdradza na kogo powinni zagłosować wyborcy Bosaka

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski walczą o urząd prezydenta RP. Większość uwagi jednak skierowana jest na wyborców Krzysztofa Bosaka (Konfederacja). Wielu ekspertów twierdzi bowiem, że to oni ostatecznie zadecydują o wyniku wyborów prezydenckich.

Kampania wyborcza kandydatów na urząd prezydenta jest już na ostatniej prostej. Druga tura wyborów, która odbędzie się za niecałe 9 dni emocjonuje Polaków. Sondaże przeprowadzone po pierwszej turze jasno wskazują, że walka będzie trwała do samego końca. Każdy z kandydatów bowiem ma bardzo podobne szanse na wyborczy triumf.

Dziś światło dzienne ujrzały dwa sondaże prezydenckie. W jednym z nich, przeprowadzonym na zlecenie faktów TVN, Trzaskowski wygrywa z obecnie urzędującym prezydentem z zaledwie 1 p.p. przewagi. Jednak w drugim sondażu, przeprowadzonym na zlecenie TVP, z taką samą przewagą wygrywa Andrzej Duda.

Na kogo zagłosują wyborcy Bosaka? Patryk Marjan z Konfederacji poddaje analizie kandydatów

Wynik wyborów może zależeć więc przede wszystkim od tego jak zagłosują wyborcy, dla których najlepszym kandydatem w pierwszej turze wyborów okazał się Krzysztof Bosak. Media wypytują zatem polityków Konfederacji o to, którego z kandydatów poprze nowa formacja polityczna. Ci zaś są nieugięci i nie chcą publicznie wyrażać swojego zdania w tej kwestii.

Patryk Marjan, polityk Konfederacji oraz członek zarządu partii KORWiN wystosował specjalny apel do wyborców Bosaka. W ponad 7-minutowym oświadczeniu, które nagrał oraz opublikował w sieci, analizuje on wszystkie „za” oraz „przeciw” wyboru każdego z kandydatów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: W TVP dostaną szału. Polityk Konfederacji naprawdę wrzucił to do sieci

Działacz partii Konfederacja zauważa pozytywne jak i negatywne strony Andrzeja Dudy. Jako plusy jego prezydentury wskazuje „inicjatywy na płaszczyźnie polityki historycznej”. Zauważa jednak, że obecny prezydent ma słabą pozycję w obozie Prawa i Sprawiedliwości i wątpliwe jest to, aby był on prezydentem niezależnym w drugiej kadencji.

Wybór Rafała Trzaskowskiego – zdaniem Marjana – mógłby spowodować wetowanie szkodliwych ustaw PiSu. Dostrzega on zarazem, że wygrana obecnego prezydenta Warszawy mogłaby dać możliwość wpływu na rzeczywistość Platformie Obywatelskiej. Cała analiza polityka partii KORWiN dostępna jest poniżej.

ZOBACZ TAKŻE