Justyna Kowalczyk ostro zareagowała na słowa Andrzeja Dudy

Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk słynie z tego, że bez ogródek mówi to co myśli. Tym razem, była sportsmenka w ostrych słowach wypowiedziała się na temat obecnego prezydenta. Czy rzeczywiście z ust gwiazdy sportu powinny paść aż tak ostre słowa?

Justyna Kowalczyk krytycznie o wypowiedzi Andrzeja Dudy

Warto przypomnieć, iż w przeszłości Justyna Kowalczyk wiele razy wypowiadała różne kontrowersyjne opinie. Polka słynie bowiem z bezpośredniego mówienia o tym, co sądzi na dany temat. Do historii przeszły już jej krytyczne wypowiedzi na temat stosowania leków na astmę przez norweskie biegaczki. Trzeba przyznać, że z tego powodu, nasza reprezentantka zyskała sobie wielu wrogów w świecie sportu. Szczególnie zaś nie przepadali za nią Skandynawowie.

Tym razem, Kowalczyk odniosła się do słów obecnego prezydenta. Andrzej Duda, w trakcie debaty prezydenckiej w Końskich, wypowiedział kontrowersyjną opinię: „Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie. Osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę”. Wiele osób skrytykowało Dudę za tą wypowiedź.

Co prawda, głowa państwa stwierdziła później, iż jego słowa zostały wyrwane z kontekstu i zmanipulowane: „Stop manipulacji! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa”. Jednak jak mówi popularne przysłowie „mleko już się rozlało”.

Wypowiedź Andrzeja Dudy zdenerwowała również utytułowaną biegaczkę narciarską. Justyna Kowalczyk zamieściła wymownego Tweeta, odnoszącego się do słów prezydenta o szczepionkach.

Natychmiast pojawiło się wiele komentarzy, które sugerowały, iż Justyna Kowalczyk z pewnością popiera Rafała Trzaskowskiego. Świadczyć ma o tym jawna krytyka Andrzeja Dudy. A Wy zgadzacie się z ostrymi słowami Justyny? Również sądzicie, że sportsmenka odda swój głos na obecnego włodarza Warszawy?

Źródło: Twitter, Sportowe Fakty

NAJPOPULARNIEJSZE Z DZIAŁU „POLITYKA”