Zasiłek opiekuńczy będzie przedłużony? Marlena Maląg wprowadziła w błąd miliony osób

Zasiłek opiekuńczy

Większość z nas przyzwyczaiła się do tego, że chaos w rządzie jest na porządku dziennym. Jednak jeśli chodzi o pieniądze zamieszanie wśród informacji podawanych przez polityków zawsze budzi kontrowersje – tym bardziej, że chodzi w głównej mierze o dzieci. Rodzice nadal nie są pewni czy otrzymają zasiłek opiekuńczy na kolejny okres.

Dzisiejszego poranka minister rodziny Marlena Maląg wystąpiła w rozgłośni katolickich „Siódma – Dziewiąta”. Właśnie wtedy poinformowała rodziców o tym, że zasiłek opiekuńczy rodzice otrzymają tylko za okres do 12 lipca. Ta informacja wywołała oburzenie nie tylko wśród rodziców, ale również wielu polityków. Taka wiadomość przekazana zaledwie trzy dni wcześniej diametralnie zaburzy dotychczasowe funkcjonowanie wielu rodzin.

Marlena Maląg – zasiłek opiekuńczy przedłużony o kolejne dwa tygodnie

Zasiłek to ogromne wsparcie dla wielu rodzin w czasie pandemii. Zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków było wielkim utrudnieniem dla osób pracujących. Z tego względu musiały pozostać w domu i zaopiekować się dziećmi. Wprowadzony zasiłek opiekuńczy zapewnił rodzicom stały przypływ gotówki i bardzo dobre zabezpieczenie na ten ciężki czas. Jednak dość często o przedłużeniu rodzice informowani byli z dnia na dzień co budziło wątpliwości oraz powodowało dodatkowy stres. Zarówno rodzice jak i pracodawcy często nie byli pewni jak będzie wyglądała sytuacja.

Dziś rano Marlena Maląg poinformowała, że zasiłek opiekuńczy rodzice otrzymają tylko za okres do 12 lipca. Nie tylko rodzice nie kryli rozgoryczenia, ale swoje zdanie zaprezentowało również wielu polityków. Podczas konferencji Barbary Nowackiej i Kamili Gasiuk-Pihowicz z Platformy Obywatelskiej mogliśmy usłyszeć wiele gorzkich słów na temat działań Prawa i Sprawiedliwości.

Robert Biedroń ostentacyjnie wyśmiewa Dudę. „Prezydent słyszy głosy”

Jednak dwie godziny po ogłoszeniu przez Marlenę Maląg braku możliwości przedłużenia zasiłku ogłoszono niespodziewaną wiadomość. Minister rodziny za bardzo pośpieszyła się z informacją o tym, że zasiłek opiekuńczy nie będzie przedłużony, ponieważ przed chwilą przekazała kolejną zaskakującą nowinę. Okazuje się, że rodzice mogą być spokojni aż do 26 lipca – bo właśnie do tego dnia będzie wypłacany zasiłek.

NAJŚWIEŻSZE NEWSY ZE ŚWIATA POLITYKI