Strona główna OTOPRESS Wiadomości Polityka Małgorzata Trzaskowska zwróciła się do Polaków. Pójdą za nią?

Małgorzata Trzaskowska zwróciła się do Polaków. Pójdą za nią?

Małgorzata Trzaskowska, żona prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, na stałe weszła na polityczny afisz. Wszystko za sprawą włączenia się w kampanię wyborczą swojego męża. Dziś w Gdyni kobieta wystosowała apel do wszystkich Polaków.

Małgorzata Trzaskowska pokazała się szerszej publiczności w czasie kampanii poprzedzającej wybory prezydenckie. Małżonka Rafała, kandydata Koalicji Obywatelskiej, uczestniczyła w jego wiecach wyborczych mocno go wspierając. Niektórzy z sympatyków opozycji widzieli ją nawet w roli Pierwszej Damy, jednak ostatecznie Trzaskowski musiał uznać wyższość Andrzeja Dudy.

- REKLAMA -

Rafał Trzaskowski nie zamierza jednak poprzestawać na przegranych wyborach. Polityk mocno wziął się do roboty i pomimo tego, że wybory już za nami nadal odwiedza Polskę. Dziś prezydent Warszawy ujawnił swój cel. Stwierdził bowiem, że chce stworzyć nowy ruch obywatelski. „Czas na nowy ruch obywatelski i wspólną walkę o sprawy najważniejsze: klimat, edukację, prawa kobiet. Bądźmy razem!” – oświadczył dziś w Gdyni.

Trzaskowskiemu towarzyszyła jego małżonka, która po spotkaniu zamieściła wpis na Facebooku. Zwróciła się w nim do wszystkich Polaków.

Małgorzata Trzaskowska zwróciła się do Polaków. Uda się jej zdobyć ich serca?

- REKLAMA -

Po spotkaniu w Gdyni, gdzie Rafał Trzaskowski ogłosił powstanie nowego obywatelskiego ruchu, Małgorzata Trzaskowska zamieściła wpis w serwisie Facebook. Zwróciła się w nim do Polaków bardzo mocno wspierając inicjatywę swojego małżonka.

Platforma Obywatelska zmienia nazwę?! Ujawniamy, na jaką

„Musimy się zorganizować i działać, żeby stworzyć prawdziwą wspólnotę. Wtedy nam się uda!” – napisała żona prezydenta stolicy. „Dziękujemy Wam za cudowne spotkanie dzisiaj w Gdyni” – dodała. Do swojego wpisu Trzaskowska dołączyła również kilka zdjęć. Widzimy na nich samą zainteresowaną przemawiającą do zgromadzonego pod sceną tłumu. Na jednej z fotografii Trzaskowska stoi natomiast obok Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która raczej nie kryje się ze swoimi politycznymi sympatiami.

Czy Polacy odpowiedzą na apel Małgorzaty Trzaskowskiej? Część z nich z pewnością tak. Żona Rafała Trzaskowskiego, szczególnie wśród sympatyków opozycji, budzi bowiem bardzo pozytywne odczucia. W tym momencie trudno stwierdzić jednak, czy będzie w stanie, wspólnie z Rafałem Trzaskowskim, stać się swego rodzaju „alternatywną parą prezydencką”.

Damian Zioło
Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
Śledź wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE WIADOMOŚCI:

0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x