Strona główna OTOPRESS Wiadomości Polityka Platforma Obywatelska zmienia nazwę?! Ujawniamy, na jaką

Platforma Obywatelska zmienia nazwę?! Ujawniamy, na jaką

Platforma Obywatelska zmienia nazwę? O tym od kilku dni huczą media społecznościowe. Dziś pojawiła się informacja, jak już w najbliższym czasie może nazywać się opozycja partia polityczna.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że Platforma Obywatelska może zmienić nazwę. Ma być to pomysł grupy polityków tego ugrupowania, którzy chcą w ten sposób przekuć sukces Rafała Trzaskowskiego w polityczny byt. 

- REKLAMA -

Te doniesienia wzbudziły ogromne kontrowersje wśród internautów. Wielu z nich sugerowało, że to swego rodzaju manipulacja. Podkreślali bowiem, że pomimo zmiany nazwy, formację polityczną nadal tworzyć będą te same, znane od wielu lat twarze.

Dziś informacje o potencjalnej zmianie nazwy przez Platformę Obywatelską wezbrały na sile. Chodzi oczywiście o wystąpienie Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział utworzenie nowego ruchu politycznego.

Platforma Obywatelska zmienia nazwę? Ujawniamy, na jaką

- REKLAMA -

Rafał Trzaskowski, rozochocony niezłym wynikiem w wyborach prezydenckich, postanowił wykorzystać swoje poparcie społeczne. Polityk ogłosił dziś „energii wyzwolonej przez ostatnie dwa miesiące nie wolno zmarnować”. „Czas na nowy ruch obywatelski i wspólną walkę o sprawy najważniejsze: klimat, edukację, prawa kobiet. Bądźmy razem!” – oświadczył.

Agata Kornhauser-Duda stanie przed sądem? Mogła narazić dzieci na niebezpieczeństwo

Słowa, które wypowiedział polityk wzbudziły ogromne zainteresowanie w sieci. Internauci ochoczo je komentowali. Wielu z nich podkreślało, że wypowiedź Rafała Trzaskowskiego to zapowiedź zmiany nazwy przez Platformę Obywatelską. Jeden z popularnych internetowych komentatorów, Ryszard Swetru, stwierdził, że wie, jak już niebawem może nazywać się opozycyjna partia.

„Chodzą ploty, że PO zmieni nazwę na #NowaSolidarność” – napisał Swetru. Internetowy komentator wysnuł takie wnioski po licznych wpisach polityków sympatyzujących z ugrupowaniem. Ci wielokrotnie używali bowiem wspomnianego hashtagu siejąc ziarno niepewności wśród obserwatorów i dając podstawy do sugestii, iż Platforma Obywatelska zmienia nazwę.  To oczywiście nic pewnego, jednak nie można wykluczyć, iż Platforma Obywatelska faktycznie postanowi wykorzystać moment i dokonać zmiany swojego brandu. 

Próbę utworzenia nowego ruchu obywatelskiego skomentowała znana blogerka „kataryna”. Jej wpis nie jest jednak dobrym prognostykiem dla polityków wspomnianego ugrupowania. Kobieta sugeruje bowiem, że ruchów z członem „Solidarność” było już tak dużo, że kolejny będzie niewypałem. Więcej TUTAJ.

Damian Zioło
Damian Zioło
Absolwent dziennikarstwa na UW. Interesuje się głównie polityką. Na Otopress.pl zajmuje się głównie publicystyką.
Śledź wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE WIADOMOŚCI:

0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x