WHO alarmuje: Drastyczny wzrost liczby zarażonych koronawirusem!

WHO ogłasza wzrost liczby zarażonych koronawirusem

Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm. WHO donosi o rekordowym przyroście ilości chorych na COVID-19 w ciągu doby. Czeka nas gwałtowny wzrost liczby zarażonych koronawirusem?

WHO poinformowało o nowych 237 tysiącach 743 nowych przypadkach zarażenia tylko w ciągu ostatnich 24 godzin. Tym samym liczba tak przekroczyła ostatni rekord z 12 lipca. Najwięcej nowych przypadków wykryto w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i RPA. Liczba zgonów utrzymuje się na mniej więcej równym poziomie około 5 tysięcy dziennie. Według statystyk prowadzonych przez agencję Reuters całkowita liczba potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa COVID-19 dochodzi do 14 milionów. Natomiast ofiar śmiertelnych jest już ponad pół miliona. 

Należy przy tym pamiętać, że wszystkie oficjalne statystyki i cyfry dotyczące koronawirusa oraz zarażeń są prawdopodobnie znacznie zaniżone w stosunku do rzeczywistych wyników. Powodem jest wciąż niedostateczna ilość przeprowadzanych testów, a także wadliwość wielu z nich. Ponadto eksperci twierdzą, że wiele osób może przechodzić wirusa łagodnie lub nawet bezobjawowo. Nie pomaga również znudzenie społeczeństw tematem, co doprowadziło do bardziej pobłażliwego traktowania problemu przez znaczną część ludzi. Lekarze przypominają, żeby zgłaszać podejrzane symptomy oraz w miarę możliwości nie zaprzestawać ograniczania kontaktów międzyludzkich.

Wzrost liczby zarażonych. WHO walczy z koronawirusem

Badacze sądzą, że wirus prawdopodobnie przeniósł się na ludzi ze zwierząt. Wciąż nie są jednak znane szczegóły potrzebne do lepszego poznania wirusa i wynalezienia szczepionki. Dlatego szalenie istotne są badania przeprowadzane w miejscu wybuchu pierwszego ogniska pandemii, które mogą pomóc określić dokładne pochodzenie wirusa. Planowana jest wizyta większego zespołu badawczego w Pekinie. Ekspert do spraw sytuacji kryzysowych dr Mike Ryan na briefingu odbywającym się w siedzibie Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie uspokajał dziennikarzy, że WHO jest „bardzo zadowolona” z dotychczasowej współpracy z chińskimi władzami w zakresie prac terenowych w miejscach wybuchu ognisk epidemiologicznych. Naukowiec dodał jednak, że dojście do sedna problemu oraz zwiększenie nakładu personelu i ilości pracy może jeszcze trochę potrwać, a tymczasem wzrost liczby zarażonych koronawirusem będzie dalej rosnąć.

Nierealne jest oczekiwać, że większy zespół przyjedzie do Chin w lipcu, by zbadać zwierzęce pochodzenie koronawirusa

– oświadczył ekspert.

NIE PRZEGAP: