Wypadek w Porczynach na drodze wojewódzkiej nr 473. Sprawca był poszukiwany przez policję. Mamy zdjęcia z miejsca zdarzenia

Do wypadku doszło w Porczynach na drodze wojewódzkiej nr 473. Sprawca nie miał uprawnień, a do tego był poszukiwany przez policję. Kierujący na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do wypadku doszło około godziny 3 w nocy. 43-letni kierujący fiatem seicento, na łuku drogi wojewódzkiej nr 473 stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Tam uderzył w przepust wodny, a następnie dachem pojazdu uderzył w drzewo.

Policjanci od razu sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach. Okazało się, iż 43-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto był poszukiwany celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz w celu ustalenia miejsca pobytu.

43-latek stracił panowanie nad pojazdem i dachował

Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Pobrano mu krew do badań. – Jeżeli badanie krwi wykaże, że kierujący seicento był pod wpływem alkoholu – odpowie za to przed sądem. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność za kierownicą.