IKEA idzie na całość. Pojawiły się zdjęcia pierwszej kolekcji odzieżowej firmy. Hit czy kit?

IKEA

Firma od lat zajmuje się sprzedażą mebli oraz wyposażeniem wnętrz i raczej nigdy nie była kojarzona z branżą modową. Właśnie dlatego decyzja przedsiębiorstwa jest tak zaskakująca. Już niedługo w sprzedaży ma pojawić się pierwsza kolekcja odzieżowa firmy. Okazuje się, że IKEA ma bardzo zdystansowane podejście do mody i zdecydowali się pójść na całość.

IKEA nigdy nie była bezpośrednio zaangażowana w świat mody. Powiązania firmy z branżą modową opierały się jedynie na sprzedaży produktów do domowego użytku takich jak dywany czy wycieraczki zaprojektowane przez Virgila Abloha, dyrektora artystycznego Louis Vuitton. Przez chwilę głośno było również o firmie gdy projektanci z różnych zakątków świata zaczęli korzystać z popularnej torby FRAKTA w kontekście tworzenia własnych gadżetów. Jednak na tym kończy się otarcie się firmy o świat mody. Dziś jednak okazuje się, że firma zdecydowała się na ogromny krok do przodu i już niedługo pojawi się cała kolekcja.

Kolekcja odzieżowa IKEA inspirowana własnym produktem

Firma postawiła na unikalność i liczy, że wyjątkowym stylem uda jej się uzyskać przychylność klientów i zdobyć fanów wyjątkowej odzieży. Bowiem, te ubrania na pewno będą się wyróżniać z tłumu. W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia bluz i koszulek oferowanych przez przedsiębiorstwo. Oprócz odzieży w kolekcji IKEA znajdą się również torby, parasole, ręczniki, a nawet butelki wielokrotnego użytku. Linia nosi nazwę EFTERTRÄDA.

Cała kolekcja będzie tak wyjątkowa ze względu na swój motyw. Na każdym z produktów ma znaleźć się kod kreskowy. Jednak nie będzie to przypadkowy kod tak jak w przypadku niektórych ubrań czy popularnych w ostatnim czasie tatuaży. IKEA postawiła wszystko na jedną kartę i zdecydowała, aby motywem stał się kod kreskowy uwielbianego przez klientów regału BILLY.

Trybunał Sprawiedliwości ogłosił wyrok po 10 latach. Niewiarygodny spór o czekoladę

Niestety, póki co firma nie informuje o tym czy kolekcja pojawi się również w Polsce. Aktualnie wiadomo, że zakupić produkty będzie można przez sklep internetowy IKEA Japan oraz w sklepie w Harajuku w Tokio. Jednak zakup produktów z kolekcji w sklepie stacjonarnym będzie możliwa tylko od 31 lipca do 6 sierpnia.

IKEA kolekcja

IKEA odzież