Martyna Wojciechowska szczerze o poważnym problemie. Niewiarygodne, że padły takie pytania

Martyna Wojciechowska

Każdy z nas spotkał się nieraz z komentarzami, które wydawały mu się nie na miejscu. Jednak nie chcąc roztrząsać sprawy często „chowamy głowę w piasek” lub udajemy, że nie słyszymy. Martyna Wojciechowska nie boi się poruszać trudnych tematów, więc i tym razem apeluje do internautów.

Wiele osób spotyka się z tym problemem często nie mając o tym pojęcia. Jednak prawda jest taka, że nawet osoby, które nigdy nie łączyły takiego zachowania z seksizmem odczuwają jego negatywne skutki. Martyna Wojciechowska zdecydowała się powiedzieć o tym głośno i podkreślić, że takie zachowanie nie powinno mieć miejsca.

Martyna Wojciechowska: „Kobiety na całym świecie mierzą się z tym KAŻDEGO DNIA”

Problem na pierwszy rzut oka może wydawać się błahy, jednak przyglądając się ilości komentarzy osób, które spotykają się z takim traktowaniem daje zupełnie inny pogląd na sytuację. O tym problemie się raczej nie mówi, właśnie dlatego, że wydaje się dość niepozorny. Jednak Martyna Wojciechowska zdecydowała się podjąć temat. Prowadząca program „Kobieta na krańcu świata” spotkała w swoim życiu wiele osób, poznała ich problemy oraz obawy. Dziś wraca do nas z cytatami komentarzy, które słyszą kobiety niezależenie od miejsca urodzenia.

Wśród nich znalazło się pytanie o brak dzieci sugerując jednocześnie brak możliwości spełniania się w życiu. Kolejnym z było stwierdzenie dotyczące ścięcia włosów twierdząc, że mężczyznom podobają się długie. Oprócz tego Martyna Wojciechowska zacytowała kilka innych popularnych pytań: „Dla kogo się tak wystroiłaś?” oraz „Dlaczego jesteś zdenerwowana? Czy to znowu ten czas w miesiącu?”. Te pytania są kierowane do kobiet zaskakująco często. Mimo tego, że większość osób wprowadzają w zakłopotanie mało kto zdaje sobie sprawę, że tak wygląda współczesny seksizm.

Erkan Meric to Wasz ulubiony aktor? Będziecie zaskoczeni tymi informacjami

Dlaczego to jest takie ważne?

Słowa Martyny na tyle poruszyły internautów, że wiele osób zdecydowało się przedstawić swoje doświadczenia związane z takim traktowaniem. Większość uważa, że temat, który poruszyła Martyna Wojciechowska jest uważany za błahy, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo niektóre komentarze mogą być krzywdzące. Sugestia dotycząca posiadania dzieci będzie szczególnie krzywdząca dla osoby, która nie może ich mieć. Podczas walki z niektórymi chorobami włosy wypadają i kobiety często decydują się na ich ścięcie. Ubranie ładnych ubrań może być ogromnym wyzwaniem dla osoby cierpiącej na depresję. Miesiączka to nie jedyny powód złego samopoczucia.

Pod wpisem pojawiło się również wiele komentarzy męskiej części społeczności. Wbrew pozorom problem nie dotyczy tylko kobiet, ale mężczyźni również słyszą nietaktowne pytania i komentarze. Martyna Wojciechowska zdecydowała się poruszyć ten temat, aby otworzyć innym oczy i pokazać, że niektóre słowa mogą zranić bardziej niż się wydaje.

„GRZEJE” W SHOW-BIZNESIE: